Toruń z tytułem „Złota Gmina na 5”

W najnowszej edycji badania „Gmina na 5” 2019/2020 Toruń otrzymał tytuł „Złotej Gminy na 5”. Wyniki ogłoszono podczas telekonferencji organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w dniu 19 listopada 2020 roku.

Tytuł „Złotej Gminy na 5” przyznawany jest jednostkom samorządu terytorialnego, które w ostatnich badaniach uzyskały miano „Gminy na 5”. Warto dodać, że aby zostać zdobywcą tytułu „Złotej Gminy na 5”, najpierw trzeba być trzykrotnie „Gminą na 5”, co udało się Toruniowi uzyskać w poprzednich edycjach wspomnianego badania.

Celem badania jest ocena komunikacji elektronicznej z poszczególnymi jednostkami samorządu terytorialnego, użyteczności oficjalnych witryn internetowych dedykowanych inwestorom i przedsiębiorcom, prowadzonych przez poszczególne gminy oraz kontaktu drogą elektroniczną z pracownikiem odpowiedzialnym za obsługę inwestorów  z użyciem metody „tajemniczego klienta” w języku polskim i angielskim.

– Po raz kolejny zdobywamy tytuł „Złotej Gminy na 5”. To pokazuje, że dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców, które realizujemy w działalności Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu działają i są ważne szczególnie w dobie pandemii, gdy kontakt z firmami w wersji online jest kluczowy dla prowadzenia procesu inwestycyjnegopodkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Spośród „gmin na piątkę” tytułem „Złota Gmina na 5” wyróżnione zostały Gdańsk, Człuchów, Poniatowa, Poznań, Ochota, Toruń, Targówek oraz Rydułtowy. Gminy te w tegorocznej edycji rankingu uzyskały minimum trzeci raz standardowe wyróżnienie „Gmina na 5”.

Wyniki badań ogłosiła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Badania prowadzone były przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy InstytuciePrzedsiębiorstwa SGH. Pełen raport można pobrać ze strony internetowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

źródło: komunikat UM Toruń; https://www.torun.pl/pl/torun-z-tytulem-zlota-gmina-na-5-0

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz