Toruń. Wystawa Helmuta Newtona wirtualnie

Mimo że Centrum Sztuki Współczesnej, jak wszystkie instytucje kultury, jest obecnie zamknięte, czynną tam wystawę fotografii „Helmut Newton: Lubię silne kobiety” można oglądać wirtualnie.

Na specjalnie utworzonej stronie www.zwiedzaj.csw.torun.pl znalazła się cała wystawa Helmuta Newtona: dwa piętra, siedem sal, niemal dwieście fotografii. Wszystkie można obejrzeć w zaciszu własnego domu. Zwiedzając, poczujemy klimat wystawy, zobaczymy szczegóły fotografii oraz opisy znajdujące się na wystawie.

Wejdź na stronę, aby obejrzeć wystawę.

Wystawa została zorganizowana we współpracy CSW z Fundacją Tumult i Fundacją Helmuta Newtona z Berlina i towarzyszy trwającej właśnie, także odbywającej się online, 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE 2020. Ekspozycja czynna będzie jednak długo po zakończeniu festiwalu, bo aż do 28 marca 2021 r. Jest więc szansa, że zainteresowani pracami mistrza fotografii zdążą je także zobaczyć na żywo.

Helmut Newton należy do najbardziej kontrowersyjnych artystów XX wieku. Jego fotografie, początkowo dokumentujące modę, z czasem stały się prowokującymi dziełami sztuki. Fotografowanie modelek, nawet ubranych według najnowszych trendów, szybko znudziło ambitnego, zainteresowanego ciągłym przesuwaniem granic twórcę. Wystawa została podzielona tematycznie. Składa się na nią ponad 200 zdjęć. Kilka kategorii, wśród których znajdziemy modę, nagość, humor i portrety, obrazuje wszystkie konwencje, w których tworzył Newton.

źródło: komunikat UM Toruń; https://www.torun.pl/pl/wystawa-helmuta-newtona-wirtualnie

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz