Toruń. Wsparcie z programu PGE

Dzięki programowi realizowanemu przez spółkę PGE, Toruń pozyskał 30 tys. zł wsparcia dla inicjatyw lokalnych.

Program PGE Toruń „Wsparcia społeczności lokalnej – mieszkańców/użytkowników obiektów przyłączanych do sieci ciepłowniczej”, odbywa się już od 2012 roku. Celem programu jest pomoc mieszkańcom i użytkownikom budynków, które ogrzewane są ciepłem sieciowych z toruńskiej elektrociepłowni. Nagrody w programie przeznaczane są przez laureatów na realizację działań prospołecznych, służących mieszkańcom budynków przyłączonych do sieci ciepłowniczej. Łącznie, w ramach wszystkich 9 edycji programu, PGE Toruń przekazała laureatom około 900 tys. zł, które zostały w całości przeznaczone na udogodnienia dla mieszkańców – osiedlowe place zabaw, siłownie zewnętrzne, boiska czy tereny zielone wokół budynków.

W roku 2020 łączna pula nagród w wysokości 90 tysięcy złotych trafiła do trzech laureatów: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera (I miejsce, 40 tys. zł), Gminy Miasta Toruń (II miejsce, 30 tys. zł) i Budlexu Sp.z  o.o. (III miejsce, 20 tys. zł). W dniu 30 listopada 2020 r. zastępca prezydenta Zbigniew Rasielewski odebrał symboliczny czek z nagrodą z rąk Adama Banaszaka – wiceprezydenta zarządu PGE Toruń.

– Program ma na celu wyróżnienie tych, którzy dbają o mieszkańców, o to, żeby żyło im się dobrze i aby ciepło systemowe docierało do jak największej liczby torunianpodkreślił Adam Banaszak, wiceprezes zarządu PGE Toruń. Laureaci przyłączyli w ciągu roku (od września 2019 roku do października 2020 roku) obiekty o łącznej mocy ponad 3 MWt. Miasto Toruń przyłączyło moc cieplna rzędu 0,7993 MW.

– Trzydzieści tysięcy złotych to duża kwota, która dzięki PGE zostanie przeznaczona na cele społeczne. Jeszcze nie wyznaczyliśmy konkretnego projektu, który zostanie zrealizowany w ramach tych pieniędzy, ale na pewno będzie to inwestycja, z której mieszkańcy Torunia będą mogli bezpośrednio korzystać, tak jak mogą użytkować np. siłownię zewnętrzną i plac zabaw przy ul. Dziewulskiego czy scenę w Piernikowym Miasteczku. W imieniu torunian dziękuję za tę nagrodę powiedział Zbigniew Rasielewski, wiceprezydent Torunia.

W programie realizowanym przez PGE Gmina Miasta Toruń otrzymała wyróżnienia już kilka razy. W 2018 r. wybudowano dzięki temu 6 ławek dla matek karmiących na terenie miasta (40 tys. zł), w 2015 roku powstała siłownia zewnętrzna i plac zabaw „Mogę być sprawny bo ćwiczę” na terenie Zespołu Szkół nr 6 przy ul. Dziewulskiego 41 c (40 tys. zł), w 2014 r. zrealizowano ścieżkę rekreacyjną z siłownią zewnętrzną przy ul. Bema (50 tys. zł), a w 2013 r. dzięki środkom z programu PGE powstała scena w Piernikowym Miasteczku (50 tys. zł).

źródło: komunikat UM Toruń; https://www.torun.pl/pl/wsparcie-z-programu-pge-0

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz