Toruń. Odświeżona kultura na Rudaku

Filia Centrum Kultury Dwór Artusa – Dom Muz na Rudaku ma odnowioną i doposażoną salę plastyczną, która odtąd będzie mogła pełnić szereg nowych funkcji. Remont został przeprowadzony ze środków z Budżetu Obywatelskiego.

Po kilku miesiącach od połączenia dwóch instytucji – Dworu Artusa i Domu Muz – placówka może się pochwalić gruntownym remontem sali plastycznej w filii przy Okólnej 169. Część budynku na Rudaku przeszła metamorfozę, dzięki czemu pojawią się nowe możliwości dla prowadzonych tam warsztatów i zajęć.

Rudak w ostatnich latach przechodzi dynamiczną metamorfozę – mówi dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa Łukasz Wudarski. – Powstają tu nowe osiedla, zmienia się struktura społeczna. Chcemy zapewnić zarówno dotychczasowym, jak i nowym mieszkańcom miejsce, gdzie w atrakcyjny sposób będą mogli spędzić wolny czas.

Stąd projekt pod nazwą Fantastyczny Dom Kultury, który otrzymał dofinansowanie z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, a jego realizacja powierzona została CK Dwór Artusa. Co ważne, udało się zdobyć także środki na FDK na przyszły rok i projekt będzie miał swoją kontynuację. W założeniach Fantastycznego Domu Kultury znalazły się m.in. spotkania z grami planszowymi, seanse filmów fantastycznych, spotkania miłośników gier bitewnych, komputerowych i konsolowych, fabularnych (rpg), komiksu oraz anime. FDK będzie nie tylko rozszerzeniem dotychczasowej artusowej działalności edukacyjnej, ale stanowić ma też wsparcie dla działającej na Okólnej Świetlicy Środowiskowej.

Aby to wszystko było możliwe, potrzebna była odpowiednia infrastruktura. Stąd remont sali plastycznej Domu Muz na Rudaku, która odtąd służyć może nie tylko miłośnikom malarstwa. Remont objął wymianę podłogi, zlewów, oświetlenia, pojawiły się nowe stoły i szafy oraz ekran do zajęć multimedialnych i zaciemnienie okien. Całość zyskała nieco loftowy wygląd. Koszt remontu to 40 tys. zł.

źródło: komunikat UM Toruń; https://www.torun.pl/pl/odswiezona-kultura-na-rudaku

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz