Toruń. Dotacje dla żłobków niepublicznych w 2021 roku

Podczas sesji Rady Miasta Torunia 19 listopada 2020 roku radni przyjęli uchwałę określającą wysokość dotacji dla organów prowadzących żłobki niepubliczne.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę wraz z autopoprawką, która nie zmieniła wysokości dotacji na jedno dziecko uczęszczające do żłobków niepublicznych. Nowe stawki miały obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

Dotacje dla prowadzących żłobki niepubliczne to działanie fakultatywne gminy. Dopłata do miejsc w żłobkach niepublicznych na przyszły rok pozostanie na poziomie 400 złotych na dziecko miesięczniewyjaśnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Za każdego niepełnosprawnego wychowanka prowadzący niepubliczne placówki mogą liczyć na dotacje w wysokości 500 zł miesięcznie. Stawki dotacji, zgodnie z autopoprawką do uchwały zgłoszoną przez Prezydenta Miasta Torunia, pozostanie taka sama.

Dotację otrzymują 34 placówki na 1576 miejsc łącznie (stan na listopad 2020 r.). Prowadzący niepubliczne żłobki mogą ubiegać się o dotacje w przydatku zwiększenia liczby miejsc oraz otwarcia placówki w trakcie trwania roku budżetowego.

źródło: komunikat UM Toruń; https://www.torun.pl/pl/dotacje-dla-zlobkow-niepublicznych-w-2021-roku-0

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz