Szlachetna Paczka w toruńskim urzędzie

Kierownictwo Urzędu Miasta Torunia tradycyjnie włącza się do akcji charytatywnej pomocy świątecznej. W tym roku Szlachetna Paczka trafi do pani Marzeny i jej rodziny.

Po raz 19. w całej Polsce prowadzona jest akcja świątecznego wsparcia dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Każdy chętny może wybrać rodzinę lub osobę, której chce pomóc i przygotować dla niej Szlachetną Paczkę. W Urzędzie Miasta Torunia tradycją jest przygotowanie przez prezydentów, sekretarza i miejskiego skarbnika paczki dla jednej z toruńskich rodzin.

W tym roku wybór padł na panią Marzenę, która wraz z rodziną znajduję się w bardzo trudnej sytuacji. Lista potrzeb rodziny pełna jest podstawowych artykułów i sprzętów domowych codziennego użytku. Dlatego w paczce od kierownictwa UMT znalazły się m.in. pralka, jedzenie, chemia, przybory szkolne, zabawki dla dzieci, a nawet ozdoby świąteczne. Urzędowa Szlachetna Paczka trafi do adstratów  już w najbliższych dniach.

Szlachetną Paczkę przygotowuje się zgodnie z opisem sytuacji danej rodziny – na liście potrzeb są zwykle artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, odzież i obuwie, pomoce szkolne, sprzęt rehabilitacyjny czy AGD, czasem wymarzone przez dzieci prezenty. Baza z historiami rodzin dostępna jest na stronie Szlachetnej Paczki.

Akcję Szlachetna Paczka można również wspierać wpłatami.

źródło: komunikat UM Toruń; https://www.torun.pl/pl/szlachetna-paczka-w-torunskim-urzedzie

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz