Szkolenie z IBM: blockchain dla biznesu

Miasto i IBM Polska w lipcu podpisały list intencyjny. Jednym z elementów współpracy między Poznaniem a gigantem branży informatycznej są warsztaty dedykowane poznańskim przedsiębiorcom i miłośnikom nowoczesnych technologii. Na ostatnie z serii bezpłatnych zajęć właśnie wystartowały zapisy. Temat: blockchain dla biznesu.

Plakat. Czarne napisy na białym tle: Akademia Plus Jeden. Blockchain - technologiczna, zaufana trzecia strona. - grafika artykułu
Blockchain ma coraz szersze zastosowanie w biznesie.

Współcześnie coraz szerszą rolę w biznesie odgrywa technologia blockchain. To cyfrowy łańcuch bloków danych służący do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawartych w internecie. O zaletach tego rozwiązania przekonują się ciągle nowe branże. 

– Śledzenie żywności poprzez sieć FoodTrust czy kontenerów w sieci TradLens to obecnie największe biznesowe zastosowania technologii blockchain. Jednak możliwości jej wykorzystania jest znaczenie więcej. Dotyczą one takich obszarów jak ochrona klimatu, czy walka pandemią – mówi Piotr Beńke, dyrektor ds. technologii w IBM Polska i Kraje Bałtyckie, prowadzący warsztaty.  – Budowa przewagi konkurencyjnej i  poprawa współpracy ze swoimi partnerami oraz klientami to główne cele wdrożenia tej technologii. Podczas spotkania porozmawiamy o praktycznych możliwościach zastosowania jej w biznesie.

Zapisy prowadzone są pod adresem plusjeden@um.poznan.pl. Szkolenie odbędzie się przy pomocy aplikacji Cisco Webex w środę, 2 grudnia. Początek godz. 17:30. Link pozwalający dołączyć do sesji zostanie przesłany do zarejestrowanych uczestników mailowo dzień przed szkoleniem.

Blockchain dla biznesu to ostatni z serii trzech bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez ekspertów z IBM. Poprzednie dotyczyły sztucznej inteligencji i chmur obliczeniowych. Szkolenia są elementem listu intencyjnego, które Miasto podpisało z przedsiębiorstwem w lipcu tego roku.

Warsztaty są organizowane przy współpracy Miasta Poznań, IBM Polska i Przestrzeń pracy wspólnej +jeden.

źróło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/szkolenie-z-ibm-blockchain-dla-biznesu,155736.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz