Świąteczna Bimba w nowej formule

Ozdobiony 7500 światełkami tramwaj wyruszy na tory w Mikołajki, czyli 6 grudnia. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, formuła Świątecznej Bimby zostanie zmieniona. Nie będzie przejazdów specjalnych – przystrojony lampkami tramwaj będzie kursował na stałych liniach, ale za to codziennie, a nie tylko w weekendy. 

Świąteczna bimba - grafika artykułu
Świąteczną bimbę rozświetli 7500 lampek fot. MPK

Tradycją było, że w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, na poznańskie tory wyjeżdża Świąteczna Bimba. W minionych latach był to ozdobiony światełkami historyczny tramwaj, na pokładzie którego przygotowywane były atrakcje na najmłodszych. Było wspólne kolędowanie, konkursy, prezenty…

– Sytuacja epidemiczna wymusiła na nas zmianę formuły Świątecznej Bimby. Rezygnujemy z przejazdów specjalnych, ale nie chcemy pozbawić mieszkańców widoku rozświetlonego tramwaju zapowiadającego zbliżające się święta – mówi Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań. – Dlatego w tym roku Świąteczna Bimba będzie wozić pasażerów w codziennym ruchu pasażerskim.

7,5 tysiąca lampek utworzy 750 metrowy łańcuch, którym udekorowany został tramwaj Moderus Beta MF 02 AC. Od 6 grudnia będzie kursował po Poznaniu – codziennie, a nie tylko w weekendy – przewożąc pasażerów. Będzie go można zobaczyć w godzinach porannych i popołudniowych – i na takie kursy będzie kierowany. 6 grudnia Świąteczna Bimba pojawi się na linii 18, a w kolejnych dniach będzie przewozić pasażerów także na liniach 3, 11 i 17.

Świąteczna Bimba nie będzie jedyną atrakcją Poznania w okresie przedświątecznym. Miasto rozbłyśnie także innymi świątecznymi iluminacjami. Światełka pojawią się m.in. na części al. Niepodległości, ul. Królowej Jadwigi, na Moście Teatralnym i Dworcowym, al. Marcinkowskiego oraz wyremontowanym odcinku ul. Św. Marcin.

Przypominamy, że we wszystkich pojazdach, także w Świątecznej Bimbie, obowiązują limity pasażerów, należy też zakrywać – maseczką, przyłbicą, bądź fragmentem odzieży – usta i nos. W tramwaju ozdobionym światełkami będzie również obowiązywać taryfa biletowa ZTM.

Świąteczna Bimba w niedzielę, 6 grudnia 2020

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/swiateczna-bimba-w-nowej-formule,156540.html

Get involved!

Comments

No comments yet