Skatepark na Piątkowie już gotowy

Zakończyła się budowa skateparku na terenie pomiędzy osiedlami Bolesława Śmiałego i Stefana Batorego. Miejsce to będzie służyć nie tylko mieszkańcom Piątkowa, ale wszystkim poznaniakom, którzy preferują sporty ekstremalne.

Zdjęcie przedstawia skatepark. Widać na nim młode osoby jeżdżące na deskorolkach, w tle znajdują się bloki - grafika artykułu
Zakończyła się budowa skateparku w parku pomiędzy osiedlami Bolesława Śmiałego i Stefana Batorego

Prace na Piątkowie trwały 5 miesięcy. Nowy skatepark ma wymiary 40 na 20 metrów. Posadzka zajmuje powierzchnię ponad 800 mkw. Na miejscu można korzystać z takich urządzeń do jazdy, jak: quarter pipe (dwie wysokości), bank (dwie wysokości), funbox z murkiem, 4 murki o wysokościach od 20 do 40 cm, manual pad oraz rurka. 

Skatepark na Piątkowie to odpowiedni obiekt zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników sportów ekstremalnych. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy wyczynowej jazdy na rolkach, deskorolce czy rowerze. 

Inwestycję na kwotę ponad 600 tys. zł. zrealizowała firma Techramps. W ramach budżetu wymieniono także chodnik z kostki brukowej okalający skatepark, co pozwoliło poprawić to funkcjonalność oraz estetykę terenu. 

Obiekt na Piątkowie to nie jedyne miejsce w Poznaniu, w którym mogą ćwiczyć miłośnicy sportów ekstremalnych. Tylko w ostatnim czasie powstały dwa nowe skateparki: na os. Tysiąclecia oraz przy ul. Szpaków (Rampa Malty). Obie inwestycje były zgłoszone i wygrały w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Do użytku zostały oddane w lipcu tego roku.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/skatepark-na-piatkowie-juz-gotowy,152014.html

Dodaj komentarz