Rusza kampania „Poznań Przyciąga”

Miasto po raz kolejny zachęca maturzystów z różnych stron Polski do studiowania na poznańskich uczelniach. W tym roku w ramach kampanii „Poznań Przyciąga” przygotowano bezpłatne webinary dedykowane konkretnym profilom: humanistyczno-artystycznym, biologiczno-chemicznym, matematyczno-technicznym oraz ekonomicznym. Ponadto uruchomiono specjalną stronę  internetową www.poznanprzyciaga.pl. Działania prowadzone są również w mediach społecznościowych. 

W centralnej części grafiki napis na niebieskim tle: Poznań Przyciąga. Obok zdjęciach młodych ludzi. - grafika artykułu
W Poznaniu studiuje 104 tys. osób.

To już 10 edycja kampanii „Poznań Przyciąga”. Jej celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju do podjęcia nauki na jednej z poznańskich uczelni, a także pomoc młodzieży w wyborze dalszej ścieżki edukacji. W tym roku prowadzona przez Miasto kampania ma jednak inną formę niż zwykle. 

– Z powodu pandemii koronawirusa wyjątkowo nie odwiedzimy szkół osobiście, spotkania odbędą się za to online – mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP. – Dla przyszłych studentów przygotowaliśmy 4 webinary. Są one okazją do zapoznania się z ofertami poznańskich uczelni, programami stypendialnymi oraz możliwościami, jakich dostarcza życie w naszym mieście. Wszystkie spotkania będzie można śledzić na miejskim kanale Youtube.

Webinar dedykowany uczniom klas o profilach humanistycznych i artystycznych  rozpocznie się we wtorek, 24 listopada o godz. 14:00 i potrwa do 15:00. Spotkanie  dla klas biologiczno-chemicznych odbędzie się w piątek, 27 listopada, w godz. 10:00-11:00. Webinar dla klas matematyczno-technicznych zaplanowano na wtorek, 1 grudnia, w godz. 13:00-14:00. Cykl zamknie blok ekonomiczny, który odbędzie się w czwartek, 3 grudnia w godz. 11:30-12:30. 

Webinaria to nie wszystko. W ramach kampanii działa także strona internetowa www.poznanprzyciaga.pl, na której przyszli studenci znajdą wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty akademickiej miasta, mogą wypełnić test preferencji zawodowych i pobrać poradnik maturzysty, ułatwiający im przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Kampania promocyjna „Poznań Przyciąga” realizowana jest również w mediach społecznościowych, głównie na Instagramie i Facebooku. Młodzież zainteresowana ofertą akademicką Poznania będzie mogła obejrzeć tam wywiady z absolwentami poznańskich uczelni oraz wziąć udział w konkursie fotograficznym. 

Poznań to miasto akademickie. Działają tu 23 uczelnie, w tym 8 publicznych. Według danych na koniec roku 2019 w stolicy Wielkopolski studiuje 104 tys. osób, z czego ponad 5 tys. to obcokrajowcy. 

źródło: UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/rusza-kampania-poznan-przyciaga,155943.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz