Poznań. Wyjątkowe urządzenia do zabaw

Na placu zabaw w parku im. ks. Tadeusza Kirschke pojawił się nowoczesny zestaw urządzeń wodnych Archimedes. Zabawki przeszły pozytywnie odbiór techniczny. Niestety z uwagi na reżim sanitarny związany z COVID-19 oraz początek sezonu jesienno-zimowego, nowymi atrakcjami będzie można się cieszyć dopiero na wiosnę.

Plac zabaw - na zdjęciu znajdują się drewniane zabawki. Na pierwszym planie widać młyn wodny. W tle znajdują się kolorowe domki i zjeżdżalnie. - grafika artykułu
Na placu zabaw w parku im. ks. Tadeusza Kirschke pojawił się nowoczesny zestaw urządzeń wodnych Archimedes

Nowych urządzeń w parku im. ks. T. Kirschke nie powstydziłoby się warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Zostały one skonstruowane tak, aby uruchomić wyobraźnie dziecka i rozwijać sensomotorykę. Pozwalają połączyć zabawę i naukę z jak największą liczbą bodźców. 

Zestaw składa się z kilku elementów: Small Bucket Wheel – doskonale znany z dziecięcych zabaw młyn wodny; Mushroom Spring – kolejna zabawka wodna, po naciśnięciu „grzybka” wydobywa się spod niego woda, tworząc swego rodzaju welon; Forest Fountain – włączany przez pompowanie, wtedy uruchamiają się spryskiwacze, rozpylające wodę na różne odległości i wysokości.

Inicjatorką wprowadzenia zadania do budżetu Poznania była miejska radna Monika Danelska. Pomysłodawcą i wykonawcą przedsięwzięcia był Zarząd Zieleni Miejskiej. 

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/wyjatkowe-urzadzenia-do-zabaw,132118.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Kategorie

Dodaj komentarz