Poznań. Więcej drzew na Grunwaldzie

Lipy, miłorzęby, jesiony i klony to tylko niektóre gatunki drzew, które pojawią się w najbliższym dniach na kilku grunwaldzkich ulicach. Jesienne nasadzenia potrwają do początku grudnia.

Miejsca, gdzie posadzone zostaną drzewa - grafika artykułu
Na Grunwaldzie będzie rosło więcej drzew fot. ZDM

Na ulicy Listopadowej posadzonych zostanie kolejnych 10 lip. Tym razem prace ogrodnicze prowadzone są po północno-zachodniej stronie ulicy, na odcinku od ul. Racławickiej do Jugosłowiańskiej i przy posesji nr 10. Jest to kontynuacja prac prowadzonych wiosną tego roku na wcześniejszym odcinku ulicy.

Drzewa zostaną posadzone w miejscach, gdzie kiedyś była zieleń, ale została zniszczona m.in. przez parkujące samochody. Tam, gdzie będzie taka potrzeba, odbrukowane zostaną utwardzone dawniej pasy zieleni. Nowe rośliny zostaną zabezpieczone przed zniszczeniem drewnianymi słupkami.

Kolejne nasadzenia będą na ulicy Promienistej – na odcinku od posesji nr 43 do nr 53. Po wschodniej stronie ulicy, posadzonych zostanie 12 miłorzębów.

Również mieszkańcy ul. Jugosłowiańskiej, na odcinku od ul. Babimojskiej do nieruchomości nr 20, będą mogli się cieszyć z nowych drzew. W  tej lokalizacji odtwarzane będą pasy zieleni biegnące po obu stronach ulicy. Posadzone zostaną jesiony, wiśnie i klony. Tereny zielone zostaną również zabezpieczone słupkami przed nielegalnym parkowaniem.

Nasadzenia pozytywnie zaopiniowała Rada Osiedla Grunwald Południe i wsparła finansowo prace zieleniarskie.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/wiecej-drzew-na-grunwaldzie,156019.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Kategorie

Dodaj komentarz