Poznań. Rozbudowa szkoły przy ul. Druskienickiej

Ruszyły prace związane z rozbudową siedziby Szkoły Podstawowej nr 62 na Podolanach. Dzięki niej powierzchnia użytkowa szkoły zwiększy się o niemal 2,4 tys. metrów kwadratowych. Oznacza to, że warunki edukacji w tej placówce ulegną znaczącej poprawie.

Widok SP 62 z lotu ptaka - grafika artykułu
Rozpoczęła się rozbudowa szkoły przy ul. Druskienickiej fot. PIM

– Podolany, to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się osiedli. Stąd ruszyły zapowiadane przez nas wcześniej prace związane z rozbudową budynku Szkoły Podstawowej nr 62  przy ul. Druskienickiej. Inwestycja wpisuje się w naszą strategię rozwoju bazy oświatowej na osiedlach silnie się urbanizujących. Cieszę się, że podjęte kilka lat  temu działania, w które był również zaangażowany Przewodniczący Rady Miasta  Grzegorz Ganowicz i Rada Osiedla Podolany, przeszły już w fazę realizacji – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

– W nowej, trzykondygnacyjnej części znajdzie się m.in. 16 sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca ogrodził już teren budowy i rozpoczął zaplanowane prace – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zgodnie z umową roboty budowlane potrwają do grudnia 2021 roku, a w pierwszym kwartale roku 2022 mają nastąpić ich odbiory.

W przyszłości planowana jest również realizacja drugiego etapu rozbudowy szkoły. Przewiduje on budowę wolnostojącego, parterowego budynku auli szkolnej z pomieszczeniami przeznaczonymi na potrzeby biblioteki Raczyńskich.

Budynek szkoły został zbudowany w latach 80. ubiegłego wieku. Później dobudowany został pawilon przedszkolny. Rosnące potrzeby lokalowe szkoły to efekt dynamicznego rozwoju osiedla Podolany i powstających w okolicy nowych domów i osiedli mieszkaniowych. Szkole potrzeba nowych sal oraz auli odpowiedniej do wielkości placówki. Ważny jest również komfort i bezpieczeństwo uczniów i przedszkolaków.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/rozbudowa-szkoly-przy-ul-druskienickiej,155094.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz