Poznań. Miasto pomaga restauratorom

Do końca kwietnia przyszłego roku poznańscy restauratorzy za każdy metr kw. ogródka gastronomicznego będą płacić symboliczny grosz. Na takie rozwiązanie jednogłośnie zgodziła się rada miasta. 

Zdjęcie: na pierwszym planie ogródek gastronomiczny, na krzesłach wiszą niebieskie koce. W tle poznańska fara - grafika artykułu
Restauratorzy aż do końca kwietnia 2021 będą płacić symboliczny grosz za każdy mkw ogródka gastronomicznego w pasie drogowym

Poznańscy radni podczas wtorkowej sesji zdecydowali o zmianie stawek za zajęcie pasa drogowego w celu umieszczenia w nim ogródka gastronomicznego lub stoiska promocyjnego. 

– Chcemy wesprzeć w ten sposób lokalnych przedsiębiorców związanych z branżą gastronomiczną – uzasadniał Krzysztof Olejniczak, dyrektor ZDM. – Wiemy, że z powodu pandemii znajdują się obecnie w trudnej sytuacji. 

Pierwotnie stawka miała wynosić 50 procent ceny zwykle obowiązującej, ale ostatecznie zdecydowano, że restauratorzy aż do końca kwietnia 2021 będą płacić symboliczny grosz za każdy metr kwadratowy ogródka gastronomicznego w pasie drogowym dziennie.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/miasto-pomaga-restauratorom,155099.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz