Poznań. Konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Rozpoczęła się 17. edycja konkursu Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 listopada.

Zdjęcie przedstawia trójkę młodych ludzi - chłopaka i dwie dziewczyny, którzy siedzą i notują coś w zeszytach. - grafika artykułu
Rozpoczęła się 17. edycja konkursu Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Konkurs obejmuje prace magisterskie i doktorskie, które w latach 2019-2020 zostały obronione na poznańskich uczelniach i w instytucjach naukowych. Warunkiem jest, aby dotyczyły one dziedzin i dyscyplin nauki, które mogą znaleźć zastosowanie w funkcjonowaniu, rozwoju lub promocji Poznania. Miasto pragnie w ten sposób włączać młodych naukowców w prace na rzecz stolicy Wielkopolski, a także promować osiągnięcia poznańskiego ośrodka akademickiego.

O niesłabnącej popularności konkursu świadczą liczby. Co roku na konkurs wpływa ponad 100 zgłoszeń. Prace ocenia kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele i przedstawicielki urzędu, Rady Miasta Poznania oraz poznańskich uczelni.

– Konkurs to jeden z przykładów współpracy Miasta ze środowiskiem akademickim. Cieszymy się, że wzbudza tak duże zainteresowanie. Pragniemy w ten sposób włączać młode talenty w działania na rzecz naszego miasta oraz promować ich osiągnięcia naukowe – mówi Iwona Matuszczak-Szulc, członkini kapituły, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP. – Wyłonienie laureatów i laureatek jest co roku bardzo trudnym zadaniem, ponieważ poziom zgłoszonych prac jest wysoki, a tematyka zróżnicowana – dodaje.

W kategorii prac doktorskich przyznane zostaną 3 równorzędne nagrody w wysokości 8 000 zł, zaś w kategorii prac magisterskich 3 równorzędne nagrody w wysokości 4 000 zł.

Wnioski konkursowe mogą być zgłaszane indywidualnie przez autorki/autorów pracy lub przez rektora uczelni. Termin ich przyjmowania mija 15 listopada 2020 r.

Konkurs realizowany jest przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/konkurs-na-najlepsze-prace-magisterskie-i-doktorskie,154308.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk
Kategorie

Dodaj komentarz