Poznań. Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

Bombki choinkowe, które są jednocześnie magnesem na lodówkę, lampy, stojaki na wino, poznańskie gadżety, jak skarpetki i maseczki z motywem rogali lub koziołków, a nawet domki dla owadów. To wszystko i wiele innych przedmiotów można kupić w ramach Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Z powodu pandemii tradycyjne spotkanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jest niemożliwe. Tegoroczny festiwal został jednak zorganizowany on-line. Rozpoczął się w środę i potrwa prawie miesiąc.

Zdjęcie przedstawia ręcznie robione przedmioty świąteczne, m.in. kubki czy ozdoby na choinkę. - grafika artykułu
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych chętnie odwiedzają miłośnicy dekoracji i oryginalnych podarunków/ fot. MTP

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych to wydarzenie, które od lat cieszy się ogromną popularnością. Chętnie odwiedzają je miłośnicy dekoracji i oryginalnych podarunków. 

– Podczas festiwalu zawsze można było poczuć magię świąt. Wiele osób co roku robiło tu zakupy świąteczne, odwiedzając swoich ulubionych wystawców. Nie chcieliśmy ich pozbawiać możliwości zakupu i w tym roku, dlatego organizujemy wydarzenie w wersji on-line  – mówi Barbara Vogt, dyrektor Festiwalu.

Impreza rozpoczęła się w środę, 25 listopada i potrwa prawie miesiąc – do 20 grudnia. W wydarzeniu bierze udział liczne grono sprawdzonych wystawców, którzy od lat prezentowali swoją ofertę na MTP. W ramach tegorocznego festiwalu można znaleźć unikatowe prezenty oraz niezwykłe ozdoby świąteczne. Zawiedzeni nie będą miłośnicy ręcznie robionej biżuterii, ceramiki czy galanterii skórzanej. Kupić można m.in. bombki choinkowe, które są jednocześnie magnesem na lodówkę, lampy, stojaki na wino i inne produkty z drewna. Dostępne są także poznańskie gadżety (skarpetki, maseczki z motywem rogali lub koziołków, gry planszowe), tworzone przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Miłośników przyrody ucieszą domki dla owadów zapylających czy budki ptaków wyprodukowane przez Idea Expo, należącą do Grupy MTP.

Dzięki specjalnie przygotowanemu katalogowi, będzie można znaleźć niepowtarzalny upominek dla każdego (informacje o cenie i miejscu zakupu lub zamówienia znajdują się bezpośrednio w opisach produktów prezentowanych przez wystawców.) Aby czas poszukiwań był jeszcze przyjemniejszy, 4-6 grudnia odbędą się Dni Świątecznych Okazji z promocjami, warsztatami online i innymi atrakcjami.

Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie festiwalu oraz na Facebooku.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/festiwal-sztuki-i-przedmiotow-artystycznych,156096.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz