Połowa parkomatów na Wildzie i Łazarzu już stoi

200 parkomatów zostało ustawionych na wildeckich i łazarskich ulicach. Strefa Płatnego Parkowania zacznie funkcjonować dokładnie za dwa miesiące, od 1 lutego 2021 roku. Mieszkańcy już mogą zakupić identyfikator parkingowy po preferencyjnej cenie.

Parkomat - grafika artykułu
Na Wildzie i Łazarzu zostanie postawionych łącznie 396 parkomatów fot. ZDM

Prace w terenie związane z wprowadzeniem SPP na Wildzie i Łazarzu rozpoczęły się pod koniec lata. Głównym celem nowych rozwiązań jest uspokojenie ruchu, uporządkowanie parkowania – a dzięki temu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ulic.

W ramach prac zamontowanych będzie łącznie 396 parkomatów. Dwieście z nich już stoi na wildeckich i łazarskich ulicach. Obecnie trwa montaż kolejnej partii m.in. na ulicach: 28 Czerwca 1956 roku, Kilińskiego, św. Czesława, Pamiątkowej, Matejki i Wojskowej.

Po uruchomieniu strefy kierowcy będą mogli korzystać z nowych funkcji parkomatów, które ułatwią parkowanie w strefie np. płatności kartą lub elektronicznie (Blik). W parkomacie będzie można również przedłużyć ważność wykupionego biletu i uregulować opłaty dodatkowe za nieopłacony postój. 

Mieszkańcom Wildy i Łazarza przypominamy, że już mogą zakupić identyfikator parkingowy dla swojego auta. Nie trzeba tego odkładać na ostatnią chwilę. Kasy Strefy Płatnego Parkowania przy ulicy Pułaskiego 9 są czynne w każdy poniedziałek w godzinach 8.00-18.00, a od wtorku do piątku  w godzinach 8.00-16.00.  Szczegóły można znaleźć na stronie ZDM

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/polowa-parkomatow-na-wildzie-i-lazarzu-juz-stoi,156381.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz