Pięć nowych platform przystankowych

W najbliższych tygodniach pięć przystanków autobusowych w peryferyjnych częściach Poznania zmieni oblicze. MPK Poznań rozstrzygnęło przetarg na budowę platform na przystankach Morasko Kościół (w obu kierunkach), Porzeczkowa, Wietrzna oraz Spławska. Wykonawca przystępuje do prac.

Platforma przystankowa - grafika artykułu
Pięć nowych platform przystankowych powstanie w Poznaniu

Celem rozpoczynających się robót jest nie tylko wykonanie platform przystankowych odpowiadających dzisiejszym standardom, ale również powiązanie ich – poprzez budowę chodników – z istniejącymi ciągami pieszymi. Poprawi to komfort korzystania z komunikacji autobusowej a także zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Prace, które będzie realizować firma Nortex na zlecenie MPK (w ramach umowy powierzenia realizowanej z ZTM), zostaną przeprowadzone w następujących lokalizacjach (przystankach):

  • Morasko Kościół – po stronie zachodniej ulicy,
  • Morasko Kościół – po stronie wschodniej ulicy,
  • Porzeczkowa – przy ul. Szczepankowo, 
  • Spławska – przy ul. Ostrowska,
  • Wietrzna – przy ul. Morasko.

Mieszkańcy zyskają przyjazne miejsce oczekiwania na przyjazd autobusu.  Platformy przystankowe będą miały długość 20 metrów, zostaną wyniesione na wysokość 18 centymetrów powyżej krawędzi jezdni, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pojazdu przede wszystkim osobom starszym, z niepełnosprawnościami oraz opiekunom z dziećmi w wózkach. Z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku przewidziano montaż faktur ostrzegawczych oraz naprowadzających (kierunkowych). Zaplanowano również małą architekturę, jak kosze na śmieci, czy stojaki na rowery. Wiaty zamontowane zostaną przez MTP w dalszej kolejności (z wyjątkiem przystanku Wietrzna – z uwagi na brak miejsca).

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/piec-nowych-platform-przystankowych,156422.html

Get involved!

Comments

No comments yet