Nowe mieszkania powstaną przy Unii Lubelskiej

Miasto wyłoniło w przetargu nabywcę działek w rejonie ul. Unii Lubelskiej. Teren ten, przeznaczony pod budowę mieszkaniową wielorodzinną i usługi, zyskał na atrakcyjności dzięki wybudowanej w tym roku nowej trasie tramwajowej.

Widok na teren przy ul. Unii Lubelskiej - grafika artykułu
Nowe mieszkania powstaną przy Unii Lubelskiej, gdzie od kilku miesięcy działa nowa trasa tramwajowa fot. PIM

– W tym miejscu widać kompleksowe podejście do planowania przestrzennego. W przyszłości w okolicach ronda Żegrze i Unii Lubelskiej może zamieszkać kilkanaście tysięcy osób. Najpierw powstała tu jednak trasa tramwajowa, która ma ułatwić komunikację przyszłym mieszkańcom, a jednocześnie sprawić, że teren ten będzie atrakcyjny dla inwestorów. Zgodnie z planem przygotowanym przez Miejską Pracownię Urbanistyczną powstaną tam nie tylko na nowe mieszkania. Zarezerwowano tereny pod szkołę, przedszkole, przeznaczone na sport i rekreację oraz zieleń – mówi Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Na sprzedaż wystawione zostały dwie działki zlokalizowane wzdłuż ul. Unii Lubelskiej mniej więcej na wysokości przystanku tramwajowego „Wagrowska”. Pierwsza przeznaczona jest pod usługi i zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Ma ona powierzchnię prawie 7,5 tysiąca metrów kwadratowych. Na drugiej z kolei, o wielkości niewiele ponad 1,3 tys. m kw, powstanie droga wewnętrzna, która będzie łączyła planowaną inwestycję z ulicą Unii Lubelskiej. Cena wywoławcza wynosiła 16 mln złotych brutto, jednak kupujący, którym jest firma Agrobex, zapłaci ponad 18 mln brutto.

Bliżej ronda Żegrze znajduje się teren o powierzchni ok 20 tysięcy metrów kwadratowych. Miejscowy plan zagospodarowania przewiduje możliwość wybudowania tam wieżowca o wysokości 76 m. Miasto chce ją sprzedać za 50 mln zł. Również na tej działce przewidziana jest zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i usługowa. Pierwszy przetarg nie został rozstrzygnięty – o terminie kolejnego przetargu zadecydują władze Miasta.

– W obecnej sytuacji związanej z pandemią, inwestorzy ostrożnie podchodzą do nowych inwestycji, szczególnie w sytuacji, gdy ceny nieruchomości są wysokie. Cieszy więc zainteresowanie sprzedaną działką miejską. Mamy nadzieję, że również kolejne znajdą swoich nabywców, ponieważ usytuowane są w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach – zaznacza Paweł Diakowicz, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Miasto ma przygotowanych kilka terenów do zbycia w Poznaniu, na których mogą powstać wysokie budynki. Dwa znajdują się przy rondzie Rataje, przy wejściu do galerii Posnania. Mogą tutaj powstać dwa budynki. Jeden o wysokości 76 metrów, drugi 100-metrowy. Za te nieruchomości miasto spodziewa się uzyskać nie mniej niż 50 mln zł. Ponadto na Łacinie są przygotowane do zbycia dwie inne działki pod usługi i jedna przy Brneńskiej pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną (spodziewany wpływ to ponad 16 mln zł).

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/nowe-mieszkania-powstana-przy-unii-lubelskiej,155411.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz