Nowa sala treningowa dla sportów sztuk walki

Poznańscy bokserzy i kickbokserzy mogą już ćwiczyć na nowej sali dla sportów sztuk walki, która działa na terenie ośrodka POSiR na osiedlu Piastowskim. W poniedziałek, 14 września, przestrzeń dla sportowców została oficjalnie otwarta. 

Duża grupa ludzi pozuje do zdjęcia w nowej sali. W pierwszym rzędzie klęczą zawodnicy KKS Poznań w pozach sportowych, w centrum Jacek Jaśkowiak, Radosław Laskowski i Jędrzej Solarski - grafika artykułu
KKS Sporty Walki Poznań jest ośrodkiem Młodzieżowego Centrum Sportu wspieranym przez Miasto Poznań

W wyremontowanej sali mogą już trenować zawodnicy klubu KKS Sporty Walki Poznań. 

– Bardzo cieszę się z tego, że 46 lat temu trafiłem na treningi bokserskie – mówił do młodych sportowców Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Wierzę że sztuki walki będą dla was szkołą życia i przekonają, że nie można się poddawać po porażkach. Tego właśnie mnie nauczył boks. Dziękuję też za waszą cierpliwość przy przeprowadzce – dzięki temu łatwiej nam tworzyć Centrum Sportów Walki obok byłego basenu Olimpii, w miejscu, gdzie boks ma wieloletnią tradycję. Mam nadzieję, że gdy Arena będzie już mogła pomieścić 9 tysięcy osób, będziemy mogli w niej usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, który zostanie zagrany dla zawodników KKS Sporty Walki.

KKS Sporty Walki Poznań jest ośrodkiem Młodzieżowego Centrum Sportu wspieranym przez Miasto Poznań. Klub ma dwie sekcje: bokserską i kick bokserską. Trenują tutaj reprezentanci Polski – obecny Mistrz Świata full contact – Mateusz Kubiszyn i Wicemistrz Świata full contact Robert Krasoń. Do niedawna młodzi zawodnicy trenowali na terenie byłego kompleksu Olimpii, teraz mogą szlifować swoje umiejętności w komfortowych warunkach.

– Doskonałe warunki do treningu pozwolą nam efektywniej korzystać z umiejętności, śmiało i odważnie patrzeć w przyszłość – podkreślał Radosław Laskowski, prezes Klubu Sportów Walki KKS Poznań. – Wierzę, że nowa sala tętnić będzie życiem, wychowując prawdziwe sportowe talenty oraz kształtować mocne, wartościowe charaktery. 

Idea poznańskiego klubu to „łączyć, nie dzielić”. W treningach bierze udział liczna grupa obcokrajowców z całego świata, a wśród zawodników są przedstawiciele niemal wszystkich dużych religii. Razem z zawodnikami ramię w ramię ćwiczą osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, w KKS Sporty Walki Poznań działa też sekcja niepełnosprawnych bokserów.

– Dziękuję za wsparcie ze strony miasta, jest ono dla nas bardzo ważne – podkreślał Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu. – Zawodnikom inaczej się trenuje, gdy wiedzą, że ich wysiłek jest dostrzegany. Bez tego trudniej byłoby nam osiągnąć sukcesy.

Podczas otwarcia nowego pomieszczenia Jacek Jaśkowiak przyznał Stypendia Miasta Poznania dwojgu utalentowanym zawodnikom: Laurze Zgolińskiej i Patrykowi Możdzyńskiemu. Laura Zgolińska to zawodniczka pochodząca z Miłosławia, która reprezentuje Klub KKS Sporty Walki. Jest zdobywczynią tytułu Mistrzyni Polski w kickboxingu w kategorii juniorów, a także Wicemistrzynią Europy juniorów w kickboxingu full contact. Patryk Możdzyński to również reprezentant Klubu KKS Sporty Walki, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów w kickboxingu.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/nowa-sala-treningowa-dla-sportow-sztuk-walki,152840.html

Dodaj komentarz