Na ul. Jarochowskiego układane są już pierwsze chodniki

Trwa przebudowa ul. Jarochowskiego, która na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego zyska nową nawierzchnię, chodniki i zieleń.

Trwa przebudowa ul. Jarochowskiego, która na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego zyska nową nawierzchnię, chodniki i zieleń fot. PIM - grafika artykułu
Trwa przebudowa ul. Jarochowskiego, która na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego zyska nową nawierzchnię, chodniki i zieleń fot. PIM

– Aktualnie prace skupiają się na odcinku między ul. Chociszewskiego a Sczanieckiej. Prowadzone są tam roboty związane z infrastrukturą podziemną i rozpoczęło się już układanie nawierzchni pierwszych chodników oraz miejsc parkingowych. Trwają także roboty związane z zabezpieczeniem systemu korzeniowego rosnących wzdłuż ulicy drzew – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace na ul. Jarochowskiego rozpoczęły się w drugiej połowie lipca. Wtedy to ulica została zamknięta dla ruchu tranzytowego na odcinku między ul. Chociszewskiego a Sczanieckiej, możliwy jest tam ruch jednokierunkowy w stronę ul. Chociszewskiego dla służb miejskich oraz osób dojeżdżających do posesji. Na koniec września planowane jest wdrożenie drugiego etapu inwestycji, który obejmie ul. Jarochowskiego między ul. Sczanieckiej a Wyspiańskiego. Zakładany termin zakończenia prac budowlanych to IV kwartał tego roku.

Dzięki przebudowie na ul. Jarochowskiego poprawi się stan techniczny zniszczonych nawierzchni jezdni i chodników oraz bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Ulica i chodniki zyskają nową nawierzchnię, wymienione zostaną krawężniki i oświetlenie, powstaną zatoki parkingowe. Dotychczasowe miejsca parkingowe zostaną uporządkowane, co uniemożliwi rozjeżdżanie przyulicznej zieleni i pozwoli na zagospodarowanie jej na nowo.

Na przebudowanej ul. Jarochowskiego zmieni się organizacja ruchu – wyeliminowany zostanie tranzyt, a prędkość zostanie ograniczona do 30km/h. W uspokojeniu ruchu pomogą dwa wyniesione skrzyżowania oraz dodatkowe progi zwalniające. Prace te pozwolą również na likwidację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/na-ul-jarochowskiego-ukladane-sa-juz-pierwsze-chodniki,152452.html

Dodaj komentarz