Na Górnym Tarasie Rataj będzie się jeździć bezpieczniej i łatwiej

W poniedziałek, 30 listopada, rozpoczynają się prace mające na celu optymalizację ruchu na ul. Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu Franowo. Wprowadzane zmiany dotyczące oznakowania pionowego oraz działania sygnalizacji świetlnych, którymi będą sterowały nowe programy, to efekt monitoringu prowadzonego przez służby miejskie.

Zdjęcie z lotu ptaka na Górny Taras Rataj - grafika artykułu
Na Górnym Tarasie Rataj będzie się jeździć bezpieczniej i łatwiej

Do piątku (4 grudnia) na całej trasie zmieni się oznakowanie pionowe, a wraz z nim dopuszczalna prędkość dla uczestników ruchu – z 70 km/h do 50 km/h.

Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, w pierwszy weekend grudnia, rozbudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Żegrze – Kurlandzka – Inflancka. Prace te będą prowadzone prace przy wyłączonych sygnalizatorach i wdrożeniu czasowej organizacji ruchu, której szczegóły przedstawimy w najbliższych dniach.

W tym samym czasie sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Żegrze z ul. Wiatraczną i ul. Bobrzańską zostaną uzupełnione o kolejne elementy. Podczas tych prac światła również zostaną wyłączone na kilka godzin.

Na 8 i 9 grudnia (wtorek i środa) zaplanowano instalację nowych programów, które będą sterowały sygnalizacjami na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych od tunelu Franowo do ronda Żegrze, gdzie zmiany wprowadzono już wcześniej. 

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/na-gornym-tarasie-rataj-bedzie-sie-jezdzic-bezpieczniej-i-latwiej,156154.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz