Montaż dachu nad nową częścią szkoły na os. Sobieskiego

Szkoła Podstawowa nr 68 na os. Jana III Sobieskiego zwiększy swoją powierzchnię dzięki trwającej rozbudowie. W nowej części budynku będzie się znajdować sala gimnastyczna, a także dodatkowe miejsce m.in. na sale lekcyjne i pomieszczenia administracyjne.

Zdjęcie przedstawia budynek szkoły w trakcie rozbudowy, widziany z góry. W tle znajdują się bloki. - grafika artykułu
Szkoła Podstawowa nr 68 na os. Jana III Sobieskiego jest w trakcie rozbudowy

– Rozbudowa oraz modernizacja infrastruktury szkolnej i przedszkolnej to jeden z naszych priorytetów. To nie pierwsza i nie ostatnia inwestycja, z której korzystać będą dzieci i młodzież w naszym mieście. Dzięki rozbudowie szkoły na os. Jana III Sobieskiego, która w swojej ofercie ma klasy integracyjne i specjalne, uczniowie zyskają dużo lepsze warunki nauki. Będą mogli korzystać nie tylko z dodatkowych sal dydaktycznych, ale też nowej sali gimnastycznej, której bardzo tej placówce brakowało – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Koniec prac w ramach pierwszego etapu jest przewidziany na wiosnę przyszłego roku.

– Bardzo dobrze już widać skalę rozpoczętej wiosną rozbudowy. Po wzniesieniu ścian obu kondygnacji części administracyjno-dydaktycznej oraz konstrukcji nośnej sali gimnastycznej, przyszedł czas na montaż dachu. Równolegle trwają także prace związane z montażem stolarki okiennej – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zakończyły się roboty związane z przebudową sieci cieplnej. Klatka schodowa w obecnym budynku szkoły jest dostosowywana do połączenia z nową częścią, prace prowadzone są również w pomieszczeniach technicznych w piwnicy. Na nowej części powstają kanały wentylacyjne i trasy kablowe.

Nowa sala gimnastyczna z częścią dydaktyczną to pierwszy etap rozbudowy szkoły na os. Jana III Sobieskiego. Dzięki inwestycji powierzchnia użytkowa budynku niemal się podwoi, sama sala gimnastyczna będzie mieć ponad 400 metrów kwadratowych. Oprócz niej na parterze nowego obiektu powstaną m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu. Na pierwszym piętrze mieścić się będą m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze, a w piwnicy istniejącego gmachu zostaną przebudowane pomieszczenia techniczne. Teren w sąsiedztwie budynku zostanie zagospodarowany i obsadzony zielenią.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/montaz-dachu-nad-nowa-czescia-szkoly-na-os-sobieskiego,153354.html

Dodaj komentarz