Miasto Poznań dla kombatantów Czerwca ’56

Kombatanci Poznańskiego Czerwca 1956 mogą liczyć na szybki dostęp do bezpłatnych konsultacji i świadczeń medycznych. Nie muszą czekać w kolejkach do poradni specjalistycznych, wystarczy, że zgłoszą się do POSUM.

Zdjęcie pomnika Poznańskiego Czerwca. Na pierwszym planie litery na pomniku, w nie wetknięta pojedyncza czerwona róża - grafika artykułu
Każdy uczestnik zostanie objęty specjalistyczną konsultacją lekarza geriatry

Miasto Poznań wspiera kombatantów Poznańskiego Czerwca 1956 r. – przygotowano dla nich specjalny program zdrowotny, który realizowany jest w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych.

W ramach programu kombatanci mają zapewniony dostęp do bezpłatnych konsultacji i świadczeń medycznych – nie muszą zapisywać się w kolejkach do poradni specjalistycznych. Aby zgłosić się do programu, należy zadzwonić pod nr tel.: 61 647 77 92 lub wypełnić zgłoszenie na stronie internetowej POSUM: posum.pl/kombatanci czerwca 56

Każdy uczestnik zostanie objęty specjalistyczną konsultacją lekarza geriatry. Na podstawie zebranych informacji oraz zleconych badań, w zależności od indywidualnych potrzeb kombatantów, lekarz będzie kierował ich na konsultacje specjalistyczne (w tym m.in. kardiologiczne, neurologiczne, chirurgiczne, pulmonologiczne) lub zabiegi rehabilitacyjne. 

Uczestnicy programu będą też mogli skorzystać z konsultacji z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia. Składają się na nie m.in. nauka zdrowego odżywiania dla osób starszych czy nauka ćwiczeń rehabilitacyjnych do samodzielnego wykonywania w domu. Program obejmuje też konsultacje pielęgniarskie z elementami szkolenia skierowane do opiekunów kombatantów, dotyczące różnych aspektów opieki nad osobą starszą.

Warunkiem uczestnictwa w Programie jest posiadanie statusu kombatanta – uczestnika Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/miasto-poznan-dla-kombatantow-czerwca-56,155508.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz