Ławeczka z czujnikiem smogu

Na zieleńcu im. Ignacego Łukasiewicza, który znajduje się u zbiegu ulic Grobla, Mostowa i Za Groblą, zamontowana została ławeczka z czujnikiem smogu, możliwością ładowania i wi-fi. Innowacyjne miejsce wypoczynku w centrum miasta stanęło na początku tego tygodnia. 

Zdjęcie przedstawia ławkę w kolorze szarym. W miejscu do siedzenia znajdują się panele fotowoltaiczne. - grafika artykułu
Na zieleńcu im. I. Łukasiewicza zamontowana została ławka z czujnikiem smogu, możliwością ładowania i wi-fi/ fot. ZZM

Ławka, zamontowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej, wyposażona jest w dwa panele fotowoltaiczne, dzięki którym można naładować telefon i inne urządzenia mobilne. Wystarczy tylko podpiąć sprzęt do gniazda lub położyć w wyznaczonym miejscu (w przypadku aparatów z możliwością ładowania indukcyjnego), by rozpocząć proces szybkiego ładowania.

Osoba korzystająca z ławki po zalogowaniu się uzyska dostęp do sieci wi-fi, a także informację o poziomie zanieczyszczenia powietrza.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Maria Lisiecka-Pawełczak, Radna Miasta Poznania.

To nie pierwsze miejsce odpoczynku, które ma dodatkową funkcję. W Poznaniu pojawia się coraz więcej ławek dla rodziców i opiekunów małych dzieci. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić nie tylko wygodny odpoczynek, ale też karmienie, przewijanie i przebieranie malucha podczas spaceru. Pomysłodawczynią tej inicjatywy także była radna Maria Lisiecka – Pawełczak.    

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/laweczka-z-czujnikiem-smogu,153307.html

Dodaj komentarz