Kraków jeszcze bliżej Bydgoszczy

18 czerwca na Starym Rynku będą rozdawane prawdziwe, krakowskie obwarzanki. Wszystko z okazji uruchomienia tego dnia bezpośrednich lotów z Bydgoszczy do Krakowa. To dobra informacja dla przedsiębiorców i turystów, którzy mogą zaplanować sobie weekend w stolicy Małopolski. Podróż zajmie tylko godzinę.

Kraków przez wiele osób uważany jest za turystyczną stolicę Polski. Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki i popularne na cały świat Sukiennice to tylko niektóre z miejsc, jakie warto odwiedzić. Tylko w 2019 roku Kraków odwiedziło 14 milionów turystów. Teraz dla mieszkańców naszego regionu będzie to jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe. Dni i godziny rejsów pozwalają na wygodne zaplanowanie podróży i spędzenie weekendu w stolicy Małopolski.

Aby nas do tego namówić, 18 czerwca, czyli w dniu uruchomienia bezpośrednich połączeń na trasie Bydgoszcz – Kraków, na płycie Starego Rynku stanie małopolski camper. To takie mobilne Centrum Informacji Turystycznej, w której dowiemy się wszystkiego na temat krakowskich atrakcji. Dodatkowo bydgoszczanie będą mogli spróbować tradycyjnych, krakowskich obwarzanek. Akcja zaplanowana jest w godz. 12 – 14. 


Weekend w Krakowie lub Bydgoszczy

Połączenie Bydgoszcz – Kraków będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Loty realizowane będą 2 razy w tygodniu, w piątki i niedziele od 18 czerwca do 10 września. To doskonała okazja na city break: 

Bydgoszcz – Kraków // piątek, godz. 10:20
Kraków – Bydgoszcz // niedziela, godz. 19:55

Kraków – Bydgoszcz // piątek, godz. 8:40
Bydgoszcz – Kraków // niedziela, godz. 21:30 

Rejsy będą odbywać się na pokładzie Bombardiera Q400, z 78 miejscami. Bilety możemy rezerwować na stronie www.lot.com

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/krakow-jeszcze-blizej-bydgoszczy/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz