Kolejna firma stawia na Toruń

Dynamicznie rozwijający się startup Nanoseen wkrótce rozpocznie  współpracę z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Firma tworzy rozwiązania technologiczne w zakresie uzdatniania wody, a w Toruniu uzyska dostęp do dobrze wyposażonych laboratoriów uniwersyteckich.

Dzięki współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, przy udziale Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu ten perspektywiczny zespół badawczy wybrał Toruń, by tu rozwijać swój projekt przy współpracy z Wydziałem Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK. Mikołaj Granuszewski i Bartosz Kruszka, którzy swój startup założyli w Sopocie, będą dalsze badania prowadzili w laboratorium Katedry Genetyki na UMK. Uczelnia zapewni dostęp do powierzchni laboratoryjnej, dygestorium, mikroskopów, autoklawu, chłodziarek, szkła laboratoryjnego itp.

Nanoseen tworzy unikalne rozwiązania do odsalania zarówno wody morskiej, jak i słonawej przy użyciu nanomateriałów nowej generacji otrzymywanych na metalowych płytkach z recyklingu. Nanomateriały są wykorzystywane do produkcji filtrów Nanoseen X Pro, które oczyszczając wodę dają dostęp do pitnej wody. Firma jest w fazie zaawansowanych badań. Projekt jest prowadzony na skalę światową. Po dalszych szczegółowych testach firma planuje rozpocząć masową produkcję pierwszej wersji tego produktu. Ostatnim obszarem badań Nanoseen jest stworzenie farby, która będzie oczyszczała powietrze z zanieczyszczeń. Warto dodać, że we wrześniu firma została dostrzeżona przez prestiżowy branżowy Magazyn Welp jako jeden z 15 startupów z całego świata z obszaru inżynierii chemicznej, które staną się kluczowe w 2021 roku.

Więcej o firmie Nanoseen – przejdź do strony

źródło: komunikat UM Toruń; https://www.torun.pl/pl/kolejna-firma-stawia-na-torun

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz