Inwestycje w Szczytnie w 2020 roku

Wiele się w Szczytnie zmieniło i wiele jeszcze zmieni, mimo pandemii inwestycje w mieście nie zatrzymały się.

Tylko w mijającym roku inwestycje w Szczytnie kosztowały blisko 30 milionów złotych, z czego ponad 20 milionów stanowiło dofinansowanie. Termomodernizacja budynków publicznych, dalszy rozwój zrównoważonego transportu czy rewitalizacja zamku to największe z realizowanych projektów.

W 2020 roku udało się zakończyć duży projekt termomodernizacji Miejskiego Przedszkola nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 6. W sumie prace w tych placówkach kosztowały ponad 10 milionów złotych, z czego ponad 8 stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

W trakcie realizacji są kolejne dwa duże projekty dofinansowane ze środków europejskich. Projekt „Miasto Szczytno – miasto zrównoważonego transportu publicznego – etap II” to inwestycja, która kosztować będzie ponad 6 milionów złotych, z czego ponad 4,5 miliona to pieniądze pozyskane. Dzięki jego realizacji m.in. już w przyszłym roku do Szczytna trafią dwa autobusy elektryczne.

Już w przyszłym roku zakończy się również rewitalizacja Zamku Krzyżackiego w Szczytnie. Inwestycja warta w sumie ponad 15 milionów złotych nie tylko pozwoli zamkowi odzyskać dawny blask, ale przede wszystkim stworzy nowy punkt turystyczny na mapie województwa.

To tylko niektóre z inwestycji, które w mijającym roku przeprowadzono w Szczytnie. Zachęcamy do obejrzenia materiału Telewizji Kopernik, w którym podsumowano te najważniejsze.

Oprac. Es.

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz