Gwiazdorska obsada mityngu na Golęcinie [AKTUALIZACJA]

Już 11 września na Stadionie Golęcin odbędzie się mityng lekkoatletyczny Poznań Athletics Grand Prix 2020. Kolejne gwiazdy światowego formatu powoli potwierdzają swoją obecność. Kibice mogą już kupować bilety. 

Zawody 11 września odbędą się na odnowionych obiektach lekkoatletycznych na Golęcinie - grafika artykułu
Zawody 11 września odbędą się na odnowionych obiektach lekkoatletycznych na Golęcinie

AKTUALIZACJA 11.09.2020

Wyniki będzie można śledzić na specjalnej stronie

______________________________________________________________

– Sukces zeszłorocznej imprezy dodał nam skrzydeł. Z tym większą energią organizujemy tegoroczną odsłonę Grand Prix Poznania. To wspaniała okazja dla poznaniaków by podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów. Z kolei zawodnicy będą mogli ocenić jakość modernizacji, którą przeszły latem obiekty na Golęcinie – mówi dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko.

Polowanie na rekordy?

Michał Haratyk zawita w stolicy Wielkopolski, by powalczyć o świetny rezultat! Dzięki uzyskanemu w pierwszej edycji naszego mityngu wynikowi – 21,26 m jest aktualnym rekordzistą Stadionu Golęcin w pchnięciu kulą. Mistrz Europy z Berlina (2018) oraz Halowy Mistrz Europy (Glasgow 2019) jest w formie, co potwierdził podczas Memoriału Ireny Szewińskiej 19 sierpnia uzyskując wynik 21,61 m. Wynik ten poprawił podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie pchając kulę na odległość 21.88. W tym sezonie jest to drugi wynik na świecie.

W rywalizacji młociarzyswój start potwierdził brązowy medalista olimpijski z Rio – Wojciech Nowicki, który triumfuje w tym sezonie na arenach lekkoatletycznych. Przekraczając o 9 cm granicę 80 metrów podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego uzyskał drugi wynik na świecie w tym sezonie.

„Aniołek Matusińskiego” na poznańskim tartanie

Nie w sztafecie, w której wraz z koleżankami ustanowiła rekord Europy podczas zawodów IAAF w Jokohamie (2019), lecz indywidualnie na 400 m wystartuje Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Z kim stanie w szranki na Stadionie Golęcin, który zna jak własną kieszeń? – dowiemy się 11 września.

Adam Kszczot vs Michał Rozmys

Ciekawa rywalizacja zapowiada się na dystansie 1500 metrów, bowiem w Poznaniu walkę o zwycięstwo na bieżni stoczą: Adam Kszczot – Halowy Mistrz Świata z Birmingham, trzykrotny Mistrz Europy oraz Michał Rozmys – złoty (2017) i brązowy (2016) medalista Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów.

Tyczka na zakończenie mityngu

Podobnie jak w roku ubiegłym na finał rywalizacji lekkoatletycznych kibice obejrzą konkurs skoku o tyczce. Swój udział zapowiedział aktualny rekordzista Polski Piotr Lisek, który w tym sezonie wynikiem 5,90 m wspiął się na drugie miejsce tabeli najlepszych tegorocznych rezultatów. Wyżej skoczył tylko rekordzista świata, Szwed Armand Duplantis – 6,01 m. Czy do rywalizacji w Poznaniu dołączy ubiegłoroczny zwycięzca zawodów na Golęcinie – Paweł Wojciechowski, dowiemy się już wkrótce.

Coś dla amatorów biegania

W programie Poznań Athletics Grand Prix 2020 organizatorzy przewidzieli także miejsce na zmagania amatorskie. Przed szeroką poznańską publicznością zaprezentują się sztafety złożone z członków klubów i stowarzyszeń biegowych. W biegu 10×400 metrów wystąpi aż siedem ekip, reprezentanci grup: Night Runners, City Trail Team, Kobiety biegają, PRO366, Fehlau Run, Team Maratończyk Poznań i KB Maniac Poznań.

Bilety na miting w sprzedaży on-line

Zakup biletów na mityng lekkoatletyczny jest możliwy wyłącznie online za pośrednictwem platformy ToBilet: https://bilety.posir.poznan.pl/poznan-athletics-grand-prix-2020-1.html

Ceny biletów: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi zmagania lekkoatletów na stadionie Golęcin będzie mogło z trybun obejrzeć 1000 kibiców.

Pełen program imprezy podamy w kolejnej informacji prasowej. Więcej informacji: https://gpathletics.poznan.pl/

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/gwiazdorska-obsada-mityngu-na-golecinie-aktualizacja,152136.html

Dodaj komentarz