Gwiazda z nową bieżnią

Zakończyła się modernizacja bieżni lekkoatletycznej na zarządzanych przez Bydgoskie Centrum Sportu obiektach sportowych Gwiazdy. To kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową na osiedlu Miedzyń. Wcześniej powstało m.in. boisko ze sztuczną trawą.

Budowa bieżni lekkoatletycznej była kolejnym etapem modernizacyjnym na jednym z najstarszych kompleksów sportowych w Bydgoszczy. W ramach zadania dotychczasowa żużlowa bieżnia została zastąpiona nawierzchnią syntetyczną TETRAPUR ENZ w ceglastym kolorze. Wytyczone zostały na niej 4 tory. Długość bieżni wynosi 400 metrów. Co ważne, nawierzchnia przystosowana jest do zastosowań zarówno amatorskich, jak i profesjonalistów (certyfikat IAAF). Wokół zmodernizowanej bieżni odnowione zostały trawniki, ponadto kostką utwardzono też części placów przylegających do bieżni okrężnej. Przebudowany został też fragment sieci energetycznej od strony Kanału Bydgoskiego.

Obiekt zostanie udostępniony dla wszystkich amatorów biegania, w tym także dla uczniów okolicznych szkół, o czym Bydgoskie Centrum Sportu poinformuje w osobnym komunikacie.

Inwestycja została zrealizowana ze środków Miasta Bydgoszczy.

W 2018 roku oddaliśmy do użytku nowe boisko ze sztuczną murawą i oświetleniem. Obiekt powstał pomiędzy centrum handlowym, a istniejącym boiskiem z bieżnią. Wyposażyliśmy go również w piłkochwyty i ogrodzenie. Dzięki sztucznej nawierzchni i oświetleniu, z boiska można korzystać przez cały rok. Ta inwestycja kosztowała ponad 3,3 mln zł.

Warto wiedzieć:
Kompleks sportowy Gwiazda zarządzany jest przez Bydgoskie Centrum Sportu. Pierwsze boisko piłkarskie pomiędzy Nakielską i Kanałem Bydgoskim powstało w latach 1927-1929. Następnie tereny sportowe wzbogacano o dodatkową infrastrukturę m.in. kolejne boiska treningowe, do siatkówki, hale sportową. Na nabrzeżu Kanału Bydgoskiego obok stadionu funkcjonuje też marina.

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/gwiazda-z-nowa-bieznia/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz