Gotowe rondo na Legionów

Zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Legionów oraz Żwirki i Wigury. W środę 9 grudnia 2020 r. w samo południe zostanie ono oddane do ruchu.

Kierowcy zdążyli się przyzwyczaić, że na skrzyżowaniu ulic Legionów oraz Żwirki i Wigury obowiązuje ruch okrężny. W lipcu 2019 roku  na tym skrzyżowaniu zostało ustawione tymczasowe rondo. Wszystko po to, by usprawnić przejazd w tym ruchliwym punkcie, gdzie krzyżują się drogi dojazdowe do szpitala z dorogami na Wrzosy, Koniuchy  i tzw. Jar. Szybko okazało się, że wprowadzone rozwiązanie zyskało aprobatę kierowców i wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Dlatego w połowie listopada br. rozpoczęła się budowa ronda docelowego.    

W pierwszej kolejności wykonawca zdemontował istniejące słupy sygnalizacji świetlnej, potem sfrezował asfaltową nawierzchnię na skrzyżowaniu. Po tych pracach plac budowy przejęły Toruńskie Wodociągi, które przebudowały hydrant, a na koniec na rondzie została ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa. Wykonano też nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Przebudowa skrzyżowania kosztowała 238 tys. zł i była realizowana w formule „projektuj i buduj”. Oznacza to, że wykonawca robót musiał najpierw przygotować dokumentację projektową i uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę, po czym zrealizować prace.

Gotowe rondo na skrzyżowaniu ulic Legionów i Żwirki i Wigury, fot. Miejski Zarząd Dróg

Gotowe rondo na skrzyżowaniu ulic Legionów i Żwirki i Wigury, fot. Miejski Zarząd Dróg

źródło: komunikat UM Toruń; https://www.torun.pl/pl/gotowe-rondo-na-legionow

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz