DPS i ZOL – inwestycje dla poznaniaków

Nowe skrzydło Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej rośnie w oczach – przy ul. Mogileńskiej powstaje nowoczesna placówka, która zapewni mieszkańcom miasta i regionu kompleksową opiekę medyczną. Bliska ukończenia jest też nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej nr 1, gdzie w komfortowych warunkach zamieszka setka pensjonariuszy.

Widok na budowę DPS oraz okoliczne budynki z lotu ptaka - grafika artykułu
Przy ul. Żołnierzy Wyklętych na Strzeszynie powstaje nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej nr 1

W lipcu 2020 Miasto podpisało umowę z inwestorem zastępczym na budowę nowego skrzydła Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej 42. Dzięki tej rozbudowie w Poznaniu powstanie nowoczesna placówka, z której będzie mogło skorzystać nawet 440 pacjentów naraz. Aż 130 osób równocześnie będzie mogło przebywać na Oddziale Rehabilitacyjnym (obecnie znajduje się tam 100 łóżek. Kolejne sto miejsc przygotowano dla pacjentów na Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym (dziś jest ich 45). Po zakończeniu prac z rehabilitacji dziennej będzie mogło skorzystać nawet 180 osób na dobę – to prawie dwa razy więcej niż dziś. W Dziennym Domu Opieki Medycznej będzie kolejne 15 miejsc, tyle samo na Oddziale Dziennym Psychiatryczno-Geriatrycznym. Działać będą poradnie: rehabilitacyjna i geriatryczna. 

Generalnym wykonawcą rozbudowy jest konsorcjum spółek Wegner oraz Healhtcare Building Solutions. Koszt dobudowy nowego skrzydła budynku to ponad 40 mln zł. Dodatkowa wartość specjalistycznego sprzętu i wyposażenia wynosi ok 1,9 mln. 

– To dwie inwestycje niezwykle ważne dla Miasta – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Dzięki nim będziemy mogli zapewnić wsparcie tym poznaniakom i poznaniankom, którzy najbardziej go potrzebują. Nowy DPS na Strzeszynie zapewni wysoki standard i komfortowe warunki, a placówka na Mogileńskiej będzie mogła przyjąć więcej pacjentów – już teraz rehabilitowani są tam nie tylko mieszkańcy miasta, ale i całego regionu.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/dps-i-zol-inwestycje-dla-poznaniakow,153248.html

Dodaj komentarz