Dni Twierdzy Poznań

Poznańscy miłośnicy historii i fortyfikacji zapraszają po raz ósmy na swoje tradycyjne święto. Tegoroczne „Dni Twierdzy Poznań” odbędą się w ostatni weekend wakacji, 29 i 30 sierpnia.

Na zdjęciu znajduje się wycieczka i przewodnik w mundurze. W tle widać forteczne zabudowania - grafika artykułu
„Dni Twierdzy Poznań” odbędą się w ostatni weekend wakacji, 29 i 30 sierpnia/ fot. Marek Zakrzewski/ PLOT

W tym roku w programie znalazło się około dwudziestu atrakcji. Wśród nich są XIX-wieczne forty: Fort Ia, Fort Iva, Fort Va i Fort VIIa, a także liczne schrony, udostępniane dzięki zaangażowaniu pasjonatów fortyfikacji i ich organizacjom. Nie zabraknie także oferty instytucji i muzeów. Dzięki nim będzie można poznać historię poznańskich umocnień od okresu średniowiecza, prezentowanych w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci.

Pojawią się też nowości. Twierdza Poznań staje się coraz bardziej otwarta dzięki ofercie dostępnej w języku angielskim. Będą to spacery po Cytadeli w sobotę i niedzielę, o godzinie 16 (start pod schodami w okolicach Dworca Garbary), a także zwiedzanie schronów: „Wilson” w Parku Wilsona i przy ul. Babimojskiej (ten dodatkowo proponuje oprowadzanie po niemiecku). Co więcej, gospodarze schronu przeciwlotniczego w Parku Sołackim zapraszają na zwiedzanie w języku migowym. Specjalne zaproszenie można zobaczyć na profilu Facebook „Dni Twierdzy Poznań”.

źródło: komunikat UM Poznań;https://www.poznan.pl/mim/info/news/dni-twierdzy-poznan,151928.html

Dodaj komentarz