Darmowa karma dla opiekunów wolno żyjących kotów w Mrągowie

Zarejestrowani społeczni opiekunowie wolno żyjących kotów w Mrągowie mogą otrzymać od Miasta karmę, która pozwoli zwierzętom przetrwać zimę.

Pokarm (suchy i mokry) będzie wydawany w Urzędzie Miejskim do wyczerpania zapasów. Ponadto mrągowski magistrat wypożycza klatki-pułapki oraz transportery, które pozwalają bezpiecznie przewieźć koty na zabiegi sterylizacji/kastracji lub leczenia.

Urząd miejski w Mrągowie, w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy miasta Mrągowo na rok 2020, pomaga przetrwać zimę bezdomnym kotom, a opiekunowie społeczni dbający o bezdomne koty i posiadający wypełnioną deklarację, mogą zgłosić się do referatu środowiska i gospodarki odpadami w urzędzie miejskim w Mrągowie by otrzymać karmę (suchą i mokrą). Po karmę można zgłaszać się w godzinach pracy urzędu (wejście od szczytu budynku – biuro po straży miejskiej).

Ponadto urząd bezpłatnie wypożycza klatki – pułapki oraz transportery, które pozwalają bezpiecznie przewieźć koty na zabiegi sterylizacji/kastracji lub leczenia. Na stanie są 3 małe transportery oraz 1 duży, a także 3 klatki- pułapki.

W razie potrzeby urząd prosi o wcześniejszy kontakt telefoniczny (89 741 90 37) w celu upewnienia się, że w danym dniu klatki lub transportery są dostępne.

Urząd miejski posiada również 2 budki dla kotów, które chętnie odda w dobre ręce!

Zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt, koty wolno żyjące nie są kotami bezdomnymi, lecz zwierzętami dzikimi i stanowią stały element ekosystemu. Zgodnie z art. 21 ustawy o ochronie zwierząt koty te są dobrem ogólnonarodowym i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu, oznacza to, że koty wolno żyjące mogą bytować w miejscu w którym bytuje kocia populacja i nie mogą być przeganiane, wyłapywane i wywożone ani przesiedlane. Podlegają one prawnej ochronie z innych przepisów ww. ustawy.

Jednocześnie urząd zachęca do adopcji zwierząt, które znajdują się w miejskim schronisku dla zwierząt „Mój Dom” w Bagienicach Małych, informację o nich są na stronie <<KLIKNIJ>>

W razie jakichkolwiek pytań, problemów lub wątpliwości urząd miejski zaprasza do kontaktu pod numerem telefonu 89 741 90 37

Oprac. Es.

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz