CYRYL poszukuje pamiątek związanych ze Starą Rzeźnią

Akcja gromadzenia zdjęć, pocztówek, dokumentów i wszelkich przedmiotów związanych z tym poprzemysłowym kompleksem budynków potrwa do końca marca. 

Zabudowania rzeźni miejskiej w Poznaniu na początku XX wieku. Zdjecie z lotu ptaka. - grafika artykułu
Rzeźnia miejska w Poznaniu na początku XX wieku, fot. ze zbiorów MKZ.

Cyfrowe Repozytorium Lokalne Poznań, czyli działające wirtualnie miejskie muzeum, które w swojej kolekcji prezentuje zdigitalizowane materiały związane z historią stolicy Wielkopolski, rozpoczęło zbiórkę materiałów dotyczących Starej Rzeźni.  

– Zapraszamy wszystkich, szczególnie dawnych pracowników Starej Rzeźni, bywalców giełdy staroci i widzów wydarzeń kulturalnych, którzy posiadają zdjęcia, pocztówki, dokumenty, druki, przedmioty lub zechcą podzielić się wspomnieniami związanymi z historią i działalnością rzeźni do udostępnienia ich nam. Z pozyskanych materiałów i rozmów stworzymy cyfrową kolekcję na platformie cyryl.poznan.pl oraz plenerową wystawę w przestrzeni miasta – mówią organizatorzy akcji. 

Właściciele najciekawszych pamiątek zostaną nagrodzeni. Fundatorem nagród jest inwestor Starej Rzeźni firma Vastint Polska. Zbiórka pamiątek już się rozpoczęła i potrwa do 31 marca 2021 roku.

W związku z obostrzeniami pandemiczny uczestnicy skanują obiekty lub je fotografują we własnym zakresie i przesyłają mailem na adres: magdalena.grzelak@cyryl.poznan.pl wraz z wypełnioną kartą przystąpienia do akcji.

W przypadku obiektów trudnych do zeskanowania lub niemożności wykonania skanu czy fotografii organizatorzy oferują pomoc i zachęcają do kontaktu telefonicznego. Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać pod numerem telefonu 61 8540781 (w dni robocze od godziny 9 do 15) lub pisząc na adres mailowy podany wyżej. 

Regulamin oraz karta przystąpienia do akcji są dostępne na stronie cyryl.poznan.pl.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/cyryl-poszukuje-pamiatek-zwiazanych-ze-stara-rzeznia,156421.html

Get involved!

Comments

No comments yet