Bydgoszcz. Strzały Łuczniczki rozdane

W Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy wręczone zostały „Strzały Łuczniczki”. Tegoroczna Gala była wyjątkowa – wręczone zostały Literackie Nagrody Roku Strzała Łuczniczki 2019 i 2020. Ubiegłoroczna uroczystość, z powodu pandemii, nie odbyła się. Z laureatami spotkała się zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz

.

W Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy spotkali się laureaci „Strzały Łuczniczki” z 2019 i 2020 roku. Wszystko prze pandemię, która rok temu uniemożliwiła uroczyste wręczenie statuetek. Z nagrodzonymi spotkała się zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

– Bardzo Państwu gratuluję i cieszę się, że mogę wręczyć nagrody osobiście. Pandemia pokrzyżowała nam plany w ubiegłym roku, tym bardziej doceniam możliwość osobistego spotkania z Państwem. Kultura jest jedną z tych dziedzin, które mocno ucierpiały w czasie pandemii, wierzę, że najgorsze za nami. Raz jeszcze gratuluję wszystkim laureatom.

Laureaci Bydgoskiej Literackiej Nagrody Roku 2019 Strzała Łuczniczki:
•  Kategoria pierwsza – poezja – nagrodę otrzymuje Pan Bartłomiej Siwiec za tom poezji „Przepompownia”;

•  Kategoria druga – proza i eseistyka – nagrodę otrzymuje Pan Grzegorz Musiał za książkę „Ja, Tamara”;
•  Kategoria trzecia – poziom edytorski – nagrodę otrzymuje Fundacja Farbiarnia za album „Zawód Fotografistka”;

Laureaci Bydgoskiej Literackiej Nagrody Roku 2020 Strzała Łuczniczki:
•  Kategoria pierwsza – poezja – nagrodę otrzymuje Pani Karolina Sałdecka za książkę poetycką „Wieżowiec: Zero”;
•  Kategoria druga – proza i eseistyka – nagrodę otrzymuje Pan Jarosław Jakubowski za książkę „Wojna”;
•  Kategoria trzecia – poziom edytorski – nagrodę otrzymuje Galeria Miejska bwa za album „Sonia Rammer: Wolałabym być Yeti”. 

Celem konkursu jest nagrodzenie i promowanie najlepszych książek, które treścią bądź osobą twórcy związane są z Bydgoszczą, a wydane w roku poprzedzającym rok przyznania nagrody. Książki do konkursu zgłaszają autorzy, wydawcy i czytelnicy w jednej z trzech kategorii: poezja, proza i eseistyka, poziom edytorski.

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/strzaly-luczniczki-rozdane/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz