Bydgoski Elektronik wysoko w rankingu Perspektyw

echnikum Elektroniczne ponownie znalazło się wśród najlepszych techników w kraju wg Rankingu Perspektyw. Z myślą o zapewnieniu jeszcze lepszych warunków kształcenia młodzieży przy ZSE w zeszłym roku wybudowana została nowa pracownia urządzeń techniki komputerowej oraz hala sportowa.

Bydgoskie technikum już od kilku lat utrzymuje się w czołówce rankingu techników. W 2017 roku uplasowało się na pierwszej pozycji. W tym roku bydgoskiej szkole kształcącej przyszłych elektroników i informatyków przypadła wysoka 4. pozycja prestiżowego rankingu. To już 23. edycja Rankingu Perspektyw, który wskazuje najlepsze licea i technika w Polsce. Ranking przygotowywany jest dla uczniów i ich rodziców, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje mogą czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021 i Rankingu Techników 2021 oraz trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2021, Rankingu Maturalnego Techników 2021 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2021.

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

W rankingu techników w pierwszej pięćdziesiątce znalazły się jeszcze bydgoskie szkoły. Na 32. miejscu uplasowało się Technikum Chemiczne, a na 40. Technikum Budowlane. Szkoły te uhonorowano Złotymi Tarczami. Z kolei w rankingu liceów: VI Liceum Ogólnokształcące zajęło 46. miejsce w kraju i zdobyło tytuł Złotej Szkoły 2021.

Elektronik z nowa halą sportową i warsztatami
W 2018 roku rozpoczęła się rozbudowa ZSE. Od strony ul. Wyczółkowskiego powstał budynek, w którym zmieściły się boiska wielofunkcyjne: do piłki ręcznej (jako główne), koszykówki (dwa treningowe) i siatkówki (główne i dwa treningowe). W środku wybudowano trybunę, która mieści 250 widzów, siłownię, salę fitness, szatnie, pokoje dla nauczycieli. Łączny koszt tej inwestycji wyniósł niemal 15,5 mln zł.

Z myślą o zapewnieniu jeszcze lepszych warunków kształcenia młodzieży przy ZSE wybudowana została nowa pracownia urządzeń techniki komputerowej. W sali techniki komputerowej znajdują się stanowiska dla 20 uczniów i nauczyciela. Sala jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Także kompleksową modernizację przeszedł Budynek Zespołu Szkół Budowlanych. Na dachu budynku pojawiły się panele fotowoltaiczne. W szkole rozbudowana została także część warsztatowa. Inwestycja o wartości ponad 11,5 mln złotych była możliwa dzięki unijnemu wsparciu. Więcej informacji w tekście „Komfortowe warunki w Zespole Szkół Budowlanych”.

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bydgoski-elektronik-wysoko-w-rankingu-perspektyw/

Get involved!

Comments

No comments yet