Bydgoscy siatkarze z nową nazwą

BKS Visła Proline Bydgoszcz – tak brzmi nowa nazwa I-ligowego zespołu bydgoskich siatkarzy. W sezonie 2021/22 zespół ma walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Spółka Łuczniczka Bydgoszcz S.A. ogłosiła dalszą współpracę ze sponsorami tytularnymi – Visłą i Grupą Profix. W związku z większym zaangażowaniem finansowym w sponsorowanie klubu nazwa drużyny zostanie zmieniona. Od sezonu 2021/2022 przez najbliższe 3 lata będzie to drużyna BKS Visła Proline Bydgoszcz.

– Chciałbym przede wszystkim podziękować za zaufanie. Mam nadzieję, że dzięki temu zaufaniu i dobrej współpracy łatwiej będzie osiągnąć nasze wspólne marzenie – powiedział Wojciech Jurkiewicz, prezes zarządu spółki Łuczniczka Bydgoszcz S.A. 

Od 2019 roku drużyna występowała pod nazwą BKS Visła. Sponsorem tytularnym była bydgoska hurtownia narzędziowa. Dziś dołącza do niej Proline, kolejna marka z grupy kapitałowej Profix.

W poprzednim sezonie drużyna zdobyła brązowy medal I ligi. Celem nadal pozostaje awans, którego nie udało się osiągnąć, czyli powrót do Plus Ligi.

– Gratuluję walki, bo naprawdę przez cały sezon walka była wyrównana. Niestety nie udało się awansować, ale taki właśnie jest sport. Cieszę się, że mimo tego, że nie udało się osiągnąć zamierzonego celu, sponsor widzi potencjał w bydgoskiej drużynie – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski.

W najbliższym sezonie w szeregach drużyny zostają: Michał Masny, Mariusz Marcyniak, Mateusz Kowalski, Jan Galabov, Wojciech Kaźmierczak. Trenerem pozostanie Marcin Ogonowski. O pozostałej części składu klub będzie informować na bieżąco na swoich stronach.

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bydgoscy-siatkarze-z-nowa-nazwa/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz