Bezpieczny powrót do szkoły

Z początkiem września rozpoczął się nowy rok szkolny.  W okolicach poznańskich szkół strażnicy miejscy podjęli profilaktyczne działania mające na celu zapewnienie uczniom bezpieczeństwa w ich drodze na lekcje. Funkcjonariusze przypominają również o konieczności przestrzegania zasad związanych z epidemią koronawirusa. 

Bezpieczny powrót do szkoły, fot. Straż Miejska Miasta Poznania. - grafika artykułu
Bezpieczny powrót do szkoły, fot. Straż Miejska Miasta Poznania.

„Bezpieczna droga do szkoły” to akcja edukacyjno-informacyjna. W jej ramach strażnicy miejscy pojawili się po wakacyjnej przerwie (dla większości uczniów nieobecność w szkole trwała od marca) w okolicach szkół oraz na ulicach prowadzących do szkół i placówek oświatowo-wychowawczych.  

– Funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie uczniów na przejściach dla pieszych i wręczają im odblaski, które mają poprawić ich widoczność na ulicy. Wraz z powrotem do nauki, codzienne przemierzanie drogi do i ze szkoły będzie stałym elementem w życiu uczniów. Trasa ta musi być zatem bezpieczna. Kierowcy, szczególnie po okresie wakacyjnym, powinni zachować szczególną ostrożność – podkreślają strażnicy miejscy. 

Nieodzownym elementem rozmów jest również przypomnienie o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z koronawirusem.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/bezpieczny-powrot-do-szkoly,152420.html

Dodaj komentarz