Bezpieczniej na ul. Słupskiej

Ulica Słupska należy do tych, na której kierowcy bardzo często przekraczają dopuszczalne prędkości. Tym samym stwarzają duże zagrożenie dla przechodniów, rowerzystów, pojazdów włączających się do ruchu lub jadących przepisowo.

Samochody jadące po ul. Słupskiej. Po obu stronach drogi drzewa. - grafika artykułu
Na ul. Słupskiej będzie bezpieczniej fot. ZDM

Dlatego, zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu, wprowadzone zostaną zmiany na tej ulicy w okolicach w których mieszka najwięcej osób.

W rejonie przejść dla pieszych w sąsiedztwie skrzyżowań z ulicami: Międzyzdrojską i Łagowską, Kociewską, Wirską wprowadzone będą ograniczenia w dopuszczalnej prędkości. By kierowcy je respektowali konieczne jest zamontowanie progów wyspowych.

Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo osób przechodzących po przejściach. Zmniejszenie prędkości jadących ul. Słupską, pozwoli łatwiej wyjeżdżać z podporządkowanych uliczek.

Dodatkowo, w tym celu, przy wyjeździe z ul. Kociewskiej będzie ustawione lustro drogowe, dzięki któremu znacznie poprawi się widoczność wyjeżdżających z drogi podporządkowanej.

Prace przy wprowadzaniu nowych rozwiązań rozpoczną się w drugiej połowie września i zakończą na początku przyszłego miesiąca.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/bezpieczniej-na-ul-slupskiej,128612.html

Dodaj komentarz