Przełożenie szkolenia z Podstaw Opieki Paliatywnej i Wolontariatu

Z przykrością informujemy, że szkolenie z Podstaw Opieki Paliatywnej i Wolontariatu, które miało odbyć się 20 marca 2020, zostanie przełożone na inny termin. Związane jest to z rozporządzeniem Rektora SUM, który wydał komunikat o odwołaniu wszelkich konferencji i szkoleń, ze względu na sytuację epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2.

O nowym terminie szkolenia poinformujemy najszybciej jak to będzie możliwe!

Wcześniej była zamieszczana następująca informacja o szkoleniu:

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Celem obchodów jest przede wszystkim pamięć o wszystkich chorych, zwrócenie uwagi na ich potrzeby oraz szerzenie wśród społeczności idei niesienia pomocy. Z tej okazji Hospicjum św. Franciszka wraz z Śląskim Uniwersytetem Medycznym serdecznie zapraszają na szkolenie dedykowane wszystkim pełnoletnim osobom, które chciałyby włączyć się wolontariat hospicyjny oraz osobom sprawującym na co dzień opiekę nad przewlekle chorym w domu lub innych placówkach opiekuńczych.

Szkolenie będzie podzielone na część wykładową oraz warsztatową. Główny wykład z podstaw opieki paliatywnej poprowadzi dr n. med. Jadwiga Pyszkowska. Celem zajęć będzie przybliżenie aspektów związanych z pielęgnacją i rehabilitacją chorego, komunikacją interpersonalną z chorym i jego rodziną. Zgłębiony zostanie też temat pracy wolontariusza w hospicjum domowym. Warsztaty poprowadzą pielęgniarki, psycholog oraz koordynator wolontariatu.

Szczegółowy program szkolenia

Wykłady oraz zajęcia odbędą się Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM przy ul. Medyków 8 w Katowicach-Ligocie.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Na szkolenie obowiązują zapisy. Wyznaczony limit to 90 osób (decyduje kolejność zgłoszeń)
Zapisy poprzez formularz pod linkiem: https://frkat.sum.edu.pl/otwarte-szkolenie-z-zakresu-opieki-paliatywnej-i-wolontariatu
Formularz jest aktywny od 10 lutego do 10 marca.

Wszelkie pytania można kierować pod adresem: wolontariat@hospicjumkatowice.pl

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poświęcić swój czas, by nieść pomoc choremu i jego bliskim!