Protestów w obronie Łomżyńskiego szpitala ciąg dalszy [wideo]

Od godz. 7:00 mieszkańcy Łomży i okolic w dość licznym gronie zebrali się pod budynkiem przy al. Piłsudskiego, aby wyrazić swoją dezaprobatę z powodu przekształcenia jedynego szpitala w mieście w szpital zakaźny .Na samochodach pojawiły się kartki i napisy „ODDAJCIE NAM SZPITAL!”.  Duża grupa pojawiła się pod głównym wejściem, oczekując pilnej zmiany decyzji odnośnie przekształcenia placówki.

Bernadeta Krynicka nie jest już członkiem PiS. Broniła łomżyńskiego szpitala przed przekształceniem w „jednoimienny”. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości aktywnie włączyła się w protest.

Dzisiaj na Twitterze przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski poinformował o zawieszeniu Bernadetty Krynickiej w prawach członka PiS

Aktualizacja: W poniedziałek 16 marca popołudniu odbyło się spotkanie pracowników szpitala z Jackiem Rolederem, tymczasowym dyrektorem łomżyńskiego szpitala.

Jak poinformował portal zambrow.org, policja interweniowała podczas protestów:

„W związku ze spontanicznym zgromadzeniem przed szpitalem w Łomży policjanci reagowali na wykroczenia takiej jak używanie sygnału dźwiękowego niezgodnie z przepisami, wykrzykiwanie wulgaryzmów czy korzystanie z telefonu podczas jazdy. Policjanci zastosowali 9 pouczeń i skierowali 1 wniosek do sądu o ukaranie, a także nałożyli 6 mandatów. Przed szpitalem już nikt nie gromadzi się, ale policjanci cały czas pełnią służbę w rejonie placówki.”

– poinformował Marcin Gawryluk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Aktualizacja 2: Druga część spotkania z tymczasowym dyrektorem szpitala z udziałem prof. Roberta Flisiaka (Facebook)

Oprac. Es.

Źródło: mylomza.pl

13 komentarzy do wpisu „Protestów w obronie Łomżyńskiego szpitala ciąg dalszy [wideo]”