Prezenty powitalne dla najmłodszych bierunian

Na stronie Bierunia przeczytaliśmy:

Mimo wyjątkowej sytuacji w jakiej się znajdujemy, na świat nieustannie przychodzą mali bierunianie, którzy – jak tradycja nakazuje – otrzymują od Miasta Bierunia prezenty powitalne. 

Jest to bardzo ładny zwyczaj, i ważny. Mam wrażenie, że w mniejszych gminach znacznie lepiej realizowany niż w dużych ośrodkach miejskich.

Wprawdzie Krystian Grzesica – Burmistrz Miasta Bierunia nie może składać rodzicom gratulacji osobiście, robi to jednak telefonicznie. Pracownicy Urzędu Miejskiego dostarczają natomiast pamiątkowe upominki do domów maluchów w bezpieczny sposób.

Oczywiście prezent jak prezent – cieszy. Ale ważna jest postawa dwóch stron:

Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice za nadesłane do nas zdjęcia Waszych pociech. Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego!

Ojczyzna zaczyna się tu, „TU” – gdzie człowiek urodził się, chodził do szkoły, wychował. I jest to piękne – jedna i druga strona mówi: „Zależy mi na TOBIE”. Bo to czego chce świat to zatomizowanie społeczeństwa, rozbicie i sprowadzenie do roli konsumenta. Wszelkie wspólnoty oparte o patriotyzm lokalny są postrzegane jako szkodliwe dla wielkiego biznesu. Dlatego i my przyłączamy się do życzeń dla Rodziców – i życzymy Im i Pociechom Zdrowia i Szczęścia.

A szczególnie dla:

Tym razem powitaliśmy na świecie Milana Margułę, Michała Kołodziejczyka oraz Dagmarę Wowro.

KAM

źródło: UM Bieruń

Dodaj komentarz