Prawie 9 tys. osób podpisało petycję w sprawie ustawowego zakazu marszy LGBT w Polsce

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS – Ryszard Terlecki, za chwilę może zostać zasypany petycjami, które od kilku tygodni są podpisywane w internecie. Fundacja Życie i Rodzina chce, aby w Polsce został wprowadzony ustawowy zakaz marszy środowisk LGBT i podaje szereg argumentów, które mają przekonać polityków do przyjęcia takiej ustawy.

Do niedawna marsze równości chodziły tylko w największych miastach w Polsce. Oprócz Warszawy wydarzenia były organizowane przede wszystkim w Gdańsku i w Poznaniu. W tym roku jednak marsze te przechodziły nawet przez niewielkie miasteczka. Każdorazowo ich uczestnicy byli zwożeni autokarami na miejsce zgromadzenia i były to w większości wciąż te same osoby z nielicznymi tylko mieszkańcami lokalnych społeczności. Podobnie było i w Białymstoku, gdzie marsz liczył niespełna 800 osób, z czego dowiezionych było około 600. W tym samym czasie zabezpieczające ten marsz siły policyjne przewyższały liczebnie idących w marszu.

Na takie marnotrawstwo publicznych pieniędzy, które pochłaniają zabezpieczenia marszy jeżdżących autokarami po kraju, zwróciła uwagę Fundacja Życie i Rodzina. I w swojej petycji skierowanej do Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS – Ryszarda Terleckiego wskazuje na koszty, które musi ponieść cała społeczność, która takich wydarzeń nie akceptuje, albo się nimi nie interesuje. W każdym razie ten i inne argumenty mają przekonać polityków partii rządzącej do tego, aby ustawowo zakazali marszy LGBT w całym kraju.

Ulicami 24 polskich miast przechodzi w tym roku tzw. marsz równości, czyli marsz dumy gejowskiej. Zagrożone bezpieczeństwo mieszkańców, sparaliżowany ruch, ogromne nakłady finansowe – to tylko zewnętrzny wymiar tej niepokojącej sprawy.

Przede wszystkim jednak naruszone zostają o wiele ważniejsze dobra i wartości. Przez promocję wynaturzonych zachowań seksualnych, ekshibicjonizm dokonuje się obrazy moralności publicznej. Mimo zapewnień organizatorów wydarzenia, że marsz nie ma na celu promocji zachowań homoseksualnych, na czele kolorowych pochodów idą transparenty z wyraźnym przekazem „Wielka promocja homoseksualizmu”. Nie można pominąć licznych bluźnierstw i obrazy uczuć religijnych – profanacje Mszy Świętej, godła Polski, obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej umieszczanych na tle tęczowych flag, ośmieszanie dostojników kościelnych. To obnaża hipokryzję środowisk LGBT, które w imię rzekomej tolerancji i postępu szydzą z największych dla Polaków i katolików świętości” – czytamy w petycji.

Podpisy pod tą petycją są zbierane także w Białymstoku. Zwróciła się do naszej redakcji jedna z osób, która już raz zorganizowała podobną akcję przed białostockim marszem równości. Petycja była wówczas skierowana do prezydenta Białegostoku i dotyczyła zakazu dla organizacji tego marszu. Podpisało ją ostatecznie ponad 27 tys. osób. Co prawda prezydent ją zignorował całkowicie, ale to także pokazało, że zignorował w zasadzie ponad 27 tys. mieszkańców Białegostoku dla garstki uczestników dowiezionej zresztą do naszego miasta z różnych stron Polski.

Załączam poniżej inicjatywę Fundacji „Życie i Rodzina” skierowaną do Przewodniczącego PiS Ryszarda Terleckiego i nowo utworzonego Parlamentu IX kadencji, domagającą się wprowadzenia ustawowego zakazu marszów LGBT w Polsce. Proszę o podpisanie poniższej petycji i o rozpowszechnienie jej wśród osób, którym zależy na zdrowej przyszłości naszego Narodu” – zwróciła się do naszej redakcji osoba zaangażowana w zbiórkę podpisów w Białymstoku tym razem do Ryszarda Terleckiego.

Zainteresowanym podajemy adres, pod którym petycję można podpisać. Tam również znajduje się pełna treść całej petycji. Później zostaje czekać na to, co zdecydują władze klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Petycję można podpisać pod tym adresem: http://www.twojepetycje.pl/petycje/o-ustawowy-zakaz-marszy-lgbt-w-polsce/?fbclid=IwAR2CWBOtv38sSUW2E3fzGIOP5RLwV5JXW51LvCL47f_7bAPZdSO6u0kLxOM.

Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska

Źródło: ddb24.pl