WIEC POPARCIA dla POLAKÓW z WILEŃSZCZYZNY! 29 lipca,godz.14; Przyjdź i przekaż dalej!

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zaprasza WSZYSTKICH PATRIOTÓW na WIEC POPARCIA DLA POLAKÓW Z WILEŃSZCZYZNY, który odbędzie się

w CZWARTEK, 29 LIPCA, o GODZ. 14:00 pod GMACHEM MSZ przy Alei Szucha 23 w Warszawie.

W Dziewieniszkach władze litewskie chcą utworzyć ośrodek dla islamskich imigrantów. To zagraża bezpieczeństwu kilkuset Polaków mieszkających tam na Wileńszczyźnie. Dołącz do apelu do MSZ, aby Polska użyła skutecznych środków dyplomatycznych w obronie naszych Rodaków. Bezczelność władz Litwy jest tu wyjątkowa. To kolejna akcja międzynarodowego lewactwa przeciw narodowi i państwu polskiemu. Władze Litwy zgadzają się na przyjęcie ok. 500 muzułmańskich imigrantów. Oczywiście ze względów humanitarnych. I mając do wyboru cały swój kraj, jako obóz adaptacyjny wybierają niewielką miejscowość Dziewieniszki. Jednak to nie przypadek. Wredni Litwini z obecnych władz naszego sąsiada zrobiły kolejną prowokację – szykanę wobec Polaków mieszkających tam od setek lat, a obecnie te zimie po wojnie weszły w skład państwa litewskiego. To wyjątkowe skupisko Polonii.

Co na to nasza dyplomacja? Mam nadzieję, że zastosuje odpowiednie kroki, by ta prowokacja się nie opłaciła obecnym władzom litewskim. Możemy w kilku wioskach zamieszkałych przez Litwinów w Polsce również stworzyć jakieś ośrodki, np. dla narkomanów itp.

Mamy kolejny przykład, że Polska nie ma i nie będzie mieć przyjaciół wśród sąsiadów. Liczą się tylko i wyłącznie interesy i doraźne sojusze w konkretnych sprawach. A istnienie państwa ma sens, jeśli to państwo chroni życie i zdrowie swoich obywateli, nawet jeśli mieszkają poza granicami Polski (tym bardziej, że Polacy z Dziwieniszek nie wybrali emigracji, tylko zostali siłą wcieleni do innego państwa, gdy Polska po wojnie straciła wschodnie tereny).

Jest jeszcze czas na interwencję wobec planów litewskich. Zobaczymy, jak zareaguje nasza odnowiona dyplomacja. Stowarzyszenie RKW będzie monitorować poczynania tej obecnej polskiej dyplomacji.

opracowała:JUM

źródło:

  • komunikat z dnia 27.07.2021 na PRAWY.PL
  • https://prawy.pl/115071-wiec-poparcia-dla-polakow-z-wilenszczyzny-przyjdz-i-przekaz-dalej/
https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz