Kradzionym ciężarowym Mercedesem przewoził kradzioną Mazdę autostradą A4

Funkcjonariusze Straży Granicznej po pościgu zatrzymali obywatela Litwy, który był kierowcą kradzionego ciężarowego auta a drugie auto również kradzione wiózł ukryte w części ładunkowej.

Wczoraj 20 lipca, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy pełniąc służbę na A4 wytypowali do kontroli jadący z Niemiec samochód ciężarowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca po zatrzymaniu pojazdu na zjeździe z autostrady wyskoczył nagle z kabiny i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze ruszyli za nim, padły strzały ostrzegawcze i wezwane zostały pozostałe będące w pobliżu patrole Straży Granicznej. Kierowca próbował ukryć się w wysokim zbożu, jednak szybko został zauważony i zatrzymany.

Okazało się, że kierowca auta to 33-letni obywatel Litwy. Powodem jego ucieczki był kradziony Mercedes, którym przyjechał z Niemiec do Polski. i którym przewoził również kradziony samochód osobowy marki Mazda. Samochód ukryty był w przestrzeni ładunkowej ciężarówki. Oba pojazdy zostały zgłoszone dwa dni wcześniej jako kradzione.  

Szacunkowa wartość zatrzymanego Mercedesa to 90 tysięcy złotych, natomiast Mazdę oszacowano na 100 tysięcy złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą policjanci ze Złotoryi.

Źródło i foto: strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz