Akcja służb w Kamiennej Górze. Zatrzymano 7 osób (video)

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariuszami KMP w Jeleniej Górze oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, w wyniku przeprowadzonej akcji zatrzymali na terenie powiatu kamiennogórskiego łącznie 7 osób.

Zatrzymani działali w grupie przestępczej trudniącej się min. wprowadzaniem w obrót znacznej ilości środków odurzających. Zabezpieczono mienie w postaci mieszkania, 2 pojazdów oraz dużej ilości przedmiotów wartościowych pochodzących z działalności przestępczej o wartości około 240.000 złotych.

W trakcie akcji zatrzymano również osobę poszukiwaną, jak i zabezpieczono automaty do gier hazardowych w jednym z kasyn, mieszczących się na terenie Kamiennej Góry.

Osoby, które stanowiły trzon grupy przestępczej, zostały tymczasowo aresztowane na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze na okres trzech miesięcy. Postawiono im zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Sprawa jest rozwojowa.

Śledztwo prowadzą funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Kamiennej Górze. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Rozbita grupa przestępcza. Zatrzymanych 7 osób

Zabezpieczone mieszkanie i pojazdy oraz zatrzymanych 7 osób to efekt działań CBŚP, KAS, a także kamiennogórskich i jeleniogórskich policjantów. Działalność grupy polegała na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.https://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/pl/p/dpwi_portal/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/rozbita_grupa_przestepcza__zatrzymanych_7_osob

Publiée par Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu sur Dimanche 7 juin 2020

Dodaj komentarz