Początek końca szczecińskiej fabryki ST3 Offshore. Blisko 180 osób pójdzie na bruk, w obecnej sytuacji z małymi szansami na znalezienie nowej pracy

Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się wiele o ratowaniu firmy, były pomysły na jej reorganizację, ale teraz w obliczu grożącej światowej recesji i to nie z powodu wirusa ale strachu przed nim elit rządzących, mało prawdopodobne jest aby znalazł się chętny do przywrócenia jej do życia.              

Zachodzi tylko pytanie czy Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych dysponuje jeszcze jakimikolwiek środkami po polityce dobierania się do wszystkiego i rozdawania na lewo i prawo aby podnosić sobie przedwyborcze słupki poparcia.                

To właśnie z tego funduszu gromadzącego środki ze składek na pensje dla pracowników bankrutujących firm, rząd zamierzał kilka miliardów złotych wydać na niezgodne z ich przeznaczeniem finansowanie świadczeń przedemerytalnych,  wynagrodzeń młodocianych oraz staży i specjalizacji pracowników medycznych.            

Jeśli rząd nie zmieni koronawirusowej taktyki, to bankrutujących firm zacznie przyrastać lada moment lawinowo.                       

Na podstawie gs24.pl,  businessinsider.com.pl 

https://gs24.pl/szczecin-upadlosc-st3-offshore-o-ktorej-nie-wie-firma-a-co-z-pracownikami/ar/c3-14893627

https://www.google.pl/amp/s/businessinsider.com.pl/wiadomosci/rzad-zabierze-srodki-z-funduszu-gwarantowanych-swiadczen-pracowniczych/k79s26r.amp?espv=1

Oprac. BC

Obraz z Pixabay

Dodaj komentarz