Po Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku zostały długi. Majątek zlicytuje komornik sądowy

Grunty wielkości około 3 hektarów, nowoczesny budynek uczelniany oraz zabytkowy Pałacyk Lubomirskich – to wszystko niebawem zostanie wystawione na licytacji. Niegdyś należało do największej prywatnej uczelni w regionie – Wyższej Szkoły Administracji Publicznej, która zakończyła swoją działalność. Obecnie – to majątek, który zlicytuje komornik sądowy.

Działalność Wyższej Szkoły Administracji Publicznej dobiegła końca, ale pozostały jej długi, które trzeba będzie spłacić. Dlatego wkrótce komornik sądowy wystawi na licytację drogie, a nawet bardzo drogie budynki, które do niedawna tętniły życiem. Od dłuższego czasu jednak żadne życie w nich nie tętni, choć nie jest wykluczone, że wkrótce to się nie zmieni. Bo może się zmienić, jeśli znajdzie się chętny do kupienia wystawionego na licytację majątku. Z tym, że taki chętny musi mieć dość dużo środków, jeśli będzie chciał nabyć cały majątek pozostały po WSAP.

Założyciel Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. S. Staszica w Białymstoku w likwidacji informuje, że przeznaczone do sprzedaży są: budynek główny przy ul. Suchowolca 6 w Białymstoku oraz nieruchomość położona przy ul. Dojlidy Fabryczne 26 w Białymstoku. tj. zabytkowy Pałac Lubomirskich. Szczegółowe dane dostępne są pod nr 81 532 53 22 lub adamina.partycka@protonmail.com” – czytamy na stronie syndyka, który zarządza majątkiem pozostałym po WSAP.

Sam tylko budynek, w którym niegdyś odbywały się zajęcia, jest wyceniony na około 21 milionów złotych. To ten nowoczesny, zbudowany w najlepszych latach działalności Wyższej Szkoły Administracji Publicznej. Bo do tego kupić można będzie jeszcze zabytkowy Pałacyk Lubomirskich za nieco ponad 3 miliony złotych. Kiedy uczelnia jeszcze działała, jej właściciele usiłowali sprzedać go kilkukrotnie. Wówczas nie było chętnych, ale i cena była znacznie wyższa, bo najpierw było to około 7 milionów, zaś po tym, gdy okazało się, że brak jest na niego chętnych, cenę tę obniżono do około 5 milionów. Ale i wówczas chętni się nie znaleźli. Teraz więc ma być jeszcze taniej.

Chętni na grunty także muszą mieć sporo na kontach, jeśli będą chcieli je kupić. Ich wartość została oszacowana na około 23 miliony złotych. Ale w grę wchodzi aż prawie 3 hektary, na których będzie można zrealizować swoje inwestycje. Jakie? To się zapewne okaże. Dotychczasowy właściciel przekonywał, że w tym miejscu możliwe jest funkcjonowanie hotelu. Przynajmniej takie informacje padały w oficjalnych ogłoszeniach, kiedy władze uczelni jeszcze same chciały sprzedać Pałacyk Lubomirskich. Może to być interesujące dla tych, którzy zajmują się tego rodzaju działalnością, ponieważ sąsiedztwo pięknego parku oraz bliskość do drogi krajowej to niekwestionowane atuty tego miejsca.

Całość majątku pozostałego po Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku oszacowana jest na około 47 milionów złotych i za tyle ma zostać wystawiona na licytacji komorniczej. Co oznacza, że jeśli ktoś będzie chciał kupić wszystko, musi mieć zabezpieczone środki co najmniej w takiej wysokości.

Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska

Źródło: ddb24.pl

Dodaj komentarz