PKF Skarbiec – kolejni oskarżeni o wyłudzenia. 73 588 pokrzywdzonych

Anna Ś. I Wojciech Ś. jako pracownicy biura terenowego Polskiej Korporacji Finansowej Skarbiec w Słupsku, działając wspólnie i w porozumieniu z dyrektorami regionalnymi oraz członkami zarządu doprowadzili do wyłudzenia opłat na szkodę 687 klientów PKF Skarbiec .

Małżeństwu Ś. zarzucane jest wyłudzenie blisko dwóch milionów złotych, które „zarobili” na opłatach wstępnych od wprowadzanych w błąd pożyczkobiorców. 23 grudnia sądu otrzymał akt oskarżenia.

Prokuratura Regionalna w Gdańsku, która prowadziła główne śledztwo w sprawie PKF Skarbiec w 2018 roku, oskarżyła 22 osoby o oszustwa na szkodę 73 588 pokrzywdzonych a łączna wysokość szkod została określona na ponad 181,2 miliona złotych. Oskarżeni to m.in.: prezes i wiceprezes spółki, dyrektor regionalny i jego zastępca oraz pracownicy poszczególnych biur.


W latach 2004–2015 spółka oferowała na terenie całego kraju pożyczki osobom fizycznym oraz prowadzącym działalność gospodarczą, w tym zadłużonym i nieposiadającym zdolności kredytowej. Przeważały osoby w bardzo trudnych sytuacjach życiowych. Warunkiem rozpoczęcia procedury było uiszczenie opłaty wstępnej. Później jednak okazywało się, że wpłacający nie byli w stanie spełnić stawianych im później wymagań i tracili opłaty wstępne od 250 zł do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze te były zyskiem spółki.

Oskarżonym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: gp24.pl

Dodaj komentarz